Bir suç örgütü daha çökertildi: Çok sayıda gözaltı var

Güncelleme:

Çankırı merkezli 9 ilde düzenlenen “Mahzen-49” operasyonlarında; bir organize suç örgütü daha çökertildi. Çok sayıda şüpheli gözaltında.

Güvenlik güçleri yeni güne yine yeni bir operasyonla başladı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 9 ilde gerçekleştirilen operasyonun detaylarını açıkladı.

Buna göre Çankırı merkezli 9 ilde düzenlenen “Mahzen-49” operasyonlarında; elebaşılığını D.G.’in yaptığı Organize Suç Örgütü çökertildi. Operasyonlarda elebaşının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 30 şüpheli yakalandı.

Çankırı merkezli 9 ilde düzenlenen “Mahzen-49” operasyonlarında; bir organize suç örgütü daha çökertildi. Çok sayıda şüpheli gözaltında.

Bakan Yerlikaya yaptığı açıklamada operasyonla ilgili olarak şu ayrıntıları paylaştı:

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Ülkemizi organize suç örgütlerinden, çetelerden temizlemeye kararlıyız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip adalete teslim edeceğiz Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Çankırı merkezli Ankara, İstanbul, Rize, Kastamonu, Kırıkkale, Çorum, Düzce ve Sakarya’da düzenlenen operasyonlarda organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, Tehdit, Korkutma ve zorla para alma amaçlı işyeri kurşunlama, Uyuşturucu madde ticareti ve Yasa dışı silah ticareti suçlarını işledikleri tespit edildi.

Operasyonlar sonucu:
15 adet ruhsatsız tabanca, 10 adet ruhsatsız tüfek, Çok sayıda senet ve para ile Muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle