500 metreye 435 lira alan taksici, suçluyu buldu

Güncelleme:

İstanbul'da bindiği taksiyle yaklaşık 500 metre yolculuk eden bir kişiden 435 TL ücret isteyen taksici "Hiç başıma böyle bir şey gelmemişti" diyerek suçluyu buldu.

Olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 12.00 sıralarında Bahçelievler’de meydana geldi. İddiaya göre, evinin önünden çağırdığı taksiye binen Ahmet D. isimli genç, aracın hareket etmesiyle birlikte taksimetrede açılış ücretinin 400 lira olduğunu gördü.

Ahmet D., yaklaşık 5 dakika içerisinde taksimetre ücretine 35 TL daha yansıdığını görünce şoförü uyardı. Ahmet D., ücrete itiraz ettikten sonra ödeme yapıp araçtan inerek konuya ilişkin şikayetçi oldu. Taksici Hüseyin K., Ahmet D.’ın ödediği miktarı kendisine geri vereceğini söyledi ancak Ahmet D. bu ücreti kabul etmeyeceğini belirtti.

Yaşananları anlatan taksici Hüseyin K., 30 yıldır taksicilik yaptığını belirterek, “Müşteriyi aldıktan sonra taksimetreye bakmadım. İkitelli tarafından taksiye bindi, ‘Esenler’e gideceğiz’ dedi. Biraz ilerledikten sonra telefonunu çıkardı kamerayla çekmeye başladı. Telefonla çekmeye başlayınca huylandım.

Taksimetre 435 TL’yi gösterince inmek istedi. Ne olduğunu sordum, fişini kestim ve paramı aldım. Sonra arkadaşlarımı aradım, taksimetreye bu kadar zam gelip gelmediğini sordum. Bir yanlışlık olduğunu söylediler. Sonra taksimetre firmasına gittim, 7-8 saat bekledim çünkü orada öyle 3-4 tane daha taksi vardı. 30 senedir taksicilik yapıyorum. Hayatımda hiç başıma böyle bir şey gelmedi” diye konuştu.

“2 AYDIR MAZOTA ÇALIŞIYORUZ, SEN DÜŞTÜN BİZE”

Taksici Hüseyin K., ücretin taksimetreden kaynaklı olduğunu ifade ederek “500 metre kadar bile gitmedik, 435 TL tuttu. İlk açıldığında baksaydım onu görürdüm zaten ama bakmadım. Bazen böyle binde bir oluyor, olaydan sonra kaçacak yer aradım. Bize yakışmayan bir iş. Allah’tan taksiye binen çocuk patrona ulaştı. Patron da beni aradı, gereğini yapacağız.

 Üzgünüm, parasını takdim edeceğiz. Bizim bir suçumuz yok, taksitmetreden kaynaklı. Yerimiz, adresimiz belli. Haklı olan taraf her şey söyler. Yapacak bir şey yok. Elinde fiş var, biz de mağduruz. Kendisine, ‘Yeni zam geldi, 2 aydır mazota çalışıyoruz, sen düştün bize’ dedim” şeklinde konuştu.

“OLAN OLDU, PARAYI GERİ ALMAYACAĞIM”

Ahmet D. ise parayı geri almayacağını belirterek, “Ben artık konuyu kapattım. Parayı geri almayacağım. Daha ilgilenmiyorum. Olan oldu, konuyu kapatalım” dedi.