AK Parti'den bir itiraf daha: ''AK Parti'ye kırgınlık, kızgınlık var!''

AK Parti'den bir itiraf daha: ''AK Parti'ye kırgınlık, kızgınlık var!''
Güncelleme:

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, katıldığı televizyon programında “Şu an AK Parti’ye karşı bir kırgınlık, kızgınlık var. Ekonomik sıkıntılardan kaynaklı ‘Niye böyle?’ diyenler var” dedi.

Ekonomik sıkıntılardan dolayı yurttaşların AK Parti’ye kızgın olduğunu ifade eden AK Partili Mustafa Elitaş, Adalet Partisi’nin de 1970’li yıllarda ortaya çıkan petrol krizinden dolayı iktidardan düştüğünü söyledi.

Elitaş, “Şu an AK Parti’ye karşı bir kırgınlık, kızgınlık var. Ekonomik sıkıntılardan kaynaklı ‘Niye böyle?’ diyenler var. Ama böyle global bazda bir ekonomik sıkıntı ne zaman oldu bilmiyorum ama herhâlde 70’lerde bir petrol kriziyle ortaya çıkan bir sıkıntıydı. O zaman çok önde olan Adalet Partisi’ni ikinci parti haline getirmişti. Tek başına iktidardan almıştı. Fakat 1929 buhranından daha ileri bir ekonomik krizle karşı karşıya dünya. Bizim gibi ülkelere de etkisi daha büyük oluyor” dedi. 

“AK PARTİLİ ARKADAŞLAR O KADAR SİTEM EDİYOR Kİ…”
Tüm ekonomik sıkıntılara rağmen yurttaşların sandığa sağduyulu bir şekilde sandığa gideceğini söyleyen Elitaş, “Bu sıkıntıya rağmen Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek alternatif olması, Cumhur İttifakı’nın tek güvenilir odak olması önümüzdeki süreçte sandık başına gidecek vatandaşlar sağduyusunu yapacak. Bizimle birlikte yürüyen AK Partili arkadaşlar o kadar sitem ediyorlar ki… ‘Ya niye böyle yapıyorsunuz’ diye üzüntülerini ifade ediyorlar” şeklinde konuştu.