Camii Ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonundan "Karikatür" Tepkisi

Camii Ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonundan "Karikatür" Tepkisi

SAKARYA (AA) - Türkiye Camii ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, bir gazetede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımlanan...

SAKARYA (AA) - Türkiye Camii ve Kur'an Kursu Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Recep Kıyak, bir gazetede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımlanan karikatürde hadisle alay edildiğini belirterek karikatürü ve yayımlayanları kınadı.

Kıyak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir gazetenin 9 Mart'taki nüshasında, Hazreti Muhammed'in "Cennet anaların ayakları altındadır" hadisiyle dalga geçen bir karikatür yayımlandığını belirtti.

Karikatürü ve yayımlayanları şiddetle kınadıklarını dile getiren Kıyak, şunları kaydetti:

"Annelerimiz, dünyanın en değerli varlığıdır. Peygamber efendimiz de annelerimizin değerini bu hadisle ortaya koymuştur. İnsanlar, herkesin dini ve kutsal inançlarına saygı göstermek zorundadır. Maalesef, bu zihniyet her zaman bu tür alçakça yollara başvuruyor. Bunun adı özgür düşünce olamaz. İslam dini, kadınlara tüm din ve ideolojilerden daha fazla önem vermiştir. Müslümanlar olarak bu tür saldırılara asla sessiz kalmadık, kalmayacağız. Tepkimizi bize yakışacak şekilde ortaya koymalıyız."