Başbakan'dan ''cep''te vergi indirimi müjdesi
Kasko sigortasında flaş gelişme
Türkiye’nin ilk insansı robot fabrikası üretimine başladı

CHP'li başkan Kılıçdaroğlu'nun çelengini kaldırttı

Atatürk'ün Balıkesir'in Bandırma ilçesine gelişinin 91'nci yıldönümü törenlerlerinde 'Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı' yazılı çelenk krize neden oldu.

CHP'li başkan Kılıçdaroğlu'nun çelengini kaldırttı
A+ A-

Bandırma'daki törende Atatürk ve şehitler anıtına çelenkler konuldu. Bu sırada tören alınına gönderilen üzerinde CHP ablemi bulunan 'Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Başkanı' yazılı çelenk kısa süreli soruna neden oldu.

Bu çelengin kendilerinin dışında yollandığını söyleyen CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay, şöyle dedi:  "Bu törende Atatürk Anıtı'na kimlerin çelenk koyacağı belli. Bunun dışında siyasi partiler dahil çelenk konulması yasak. Ayrıca bu çelenk bizim dışımızda yollandı. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu adına çelenk gönderecekse, bunu biz gerçekleştiriyoruz. Biz de böyle bir sipariş vermedik. O yüzden kaldırdık."  

CHP Bandırma İlçe Başkanı Atilla Atakay, daha sonra yaptığı açıklamada ise çelengi gönderen çiçekci ile görüştürkelerini, siparişin kendisine Ankara'dan geldiğini söylediğini bildirdi. Atakay, "Partimizin genel merkezi ile de konuştuk. Onlarda böyle bir talepte bulunmadıklarını açıkladılar" dedi.
 

DHA