Depremzede çocuklarla ilgili korkunç iddiaya yanıt geldi

Depremzede çocuklarla ilgili korkunç iddiaya yanıt geldi
Güncelleme:

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık iddiaları yalanlarken yürütülen süreci açıkladı ve "Enkazdan çıkan çocukları üçüncü şahıslara asla teslim etmedik" dedi.

Deprem bölgesinde ailesini, yakınlarını kaybeden çocukların akıbetiyle ilgili Bakan Derya Yanık'tan önemli açıklamalar geldi. Bakan Yanık, hastanede tedavisi devam eden çocukları yakınlarının alması için gereken koşulu da açıkladı.

 Bakan Yanık'ın TRT Haber'de konuyla ilgili yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

Enkazdan çıkarılan çocuklarımızın ailesi veya yakınları yanında değilse sağlık kuruluşlarımıza aldık, sonrasında da bakanlığımızın bünyesine aldık. Enkazdan çıkan çocukları üçüncü şahıslara asla teslim etmedik.

Hastanede tedavisi devam eden çocuklarımız tedavisi bittikten sonra eğer refekatsizse yine bizim Bakanlığımıza teslim ediliyor. Anne, baba, teyze, dayı, amca, dede, babaanne gibi yakınları olabilir ama bunların kesinlikle ispat edilmesi gerekiyor.

Kimliği tespit edilemeyen 200'ün üzerinde çocuk var. Refakatsiz bir çocuğu herhangi bir vakfa, kuruluşa, STK'ya vermemiz söz konusu değil. 9 bin çocuğumuz koruyu aile yanında.