Fon vurgununda yeni yazışmalar ortaya çıktı: ''Parayı bulamazsam beni götürecekler''

Fon vurgununda yeni yazışmalar ortaya çıktı: ''Parayı bulamazsam beni götürecekler''
Güncelleme:

Ünlü futbolcuların milyonlarca lira dolandırdığı iddiasıyla tutuklanan bankacı S.E.'nin yazışmaları ortaya çıktı.

Özel bir bankanın Florya şubesinde müdür olarak görev yapan S.E., başta ünlü futbolcular olmak üzere çok sayıda kişiyi yüksek kar vaadiyle gizli bir fona yatırım yapmaları için ikna etti. 

Kurduğu ponzi sistemine katılan bazı yatırımcılara bir süre kar dağıtan E., daha sonra yeni yatırımcı bulamadığı ve sistemi devam ettiremediği için yakayı ele verdi. Mağdurların şikayeti üzerine gözaltına alınan E., tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Kurduğu ponzi sistemiyle insanları milyonlarla lira dolandıran E. ile ilgili soruşturma devam ederken, savcılık dosyasına giren ve şüpheli ile mağdurlar arasındaki mesajlaşmaların yer aldığı bilirkişi raporuna ulaşıldı. Raporda E.'nin T.Y. ile eşi M.Y. ile konuşmaları, Diba isimli bir kişiden dua istediği konuşmalar ve Arda Turan'ın da aralarında bulunduğu bazı mağdurlarla mesajlaşmasının ekran kayıtları yer aldı. Söz konusu mesajlarda S.E.'nin kuzeni olan T. ve eşi M.'nin görüşme isteklerini sürekli oyalayarak ertelediği, E.'nin M.'den 300 bin dolar para bulmasını istediği görüldü. 

PARA İSTEDİ “BENİ GÖTÜRÜRLER" DEDİ

Mesajlarda S.E.'ın M.Y.'ye, “Zor durumdayım. Bana bugün 250-300 ne varsa acil bulabilir misin? 30 günlük. Yoksa patlayacağım yarın. Hiçbir çarem yok" dediği Y.'nin ise E.'ye, “Zor durumda olduğunu sen biliyorsun ama konuşmazsan ben hiçbir şey anlayamam daha da kötüsü endişem de arttırıyor. Sen hem hiçbir şey anlatmıyorsun hem de beni anlamıyorsun moduna giriyorsun. Halbuki yüz yüze gözümün içine bakarak konuşsak çok şey anlayacağız çözeceğiz. Kimden bulayım ben de zaten yok" diye cevap verdiği görüldü. S.E.'nin bu sefer M.Y.'ye “Kime güzel kazandırdıysak, Gülnur annesi" demesi üzerine Y. ise “Ayy yok, bir de inan ne olduğunu anlamadığım bir sistem var orda. Ben kendi param olsa sana vereyim ama bir daha kimseyi sokmam" cevabını verdi. Konuşmanın devamında S.E. annesine kıyamadığını eğer bu parayı bulamazsa birilerinin kendisini götüreceğini söylemesi dikkat çekti. M.Y. ise konuşmanın devamında S.E.'ye “Hoca ve çevresi" dediği E.'nin ise ben, benim çevremdeki herkesi denedim ve çıkmadı" dediği yer aldı.

KUZENİ DEFALARCA KEZ KONUM İSTEDİ SEÇİL OYALADI

E.'nin kuzeni T.Y. ile konuşmaları ise şöyle: 

T.Y.: “Yeter senin dediğin hiçbir şeye inanmıyorum. Konum at geliyorum. Veya senin dükkanda bekleyeyim. Konum at bana. Neredesin ya neredesin?"

S.E.: “Almak için uğraşıyorum."

T.Y.: “Sen daha uğraş. Birazdan senin ofiste görüşürüz. Yalancı, bir de aldım vs diyorsun."

S.E.: “Ben dışarıdayım"

T.Y.: “Fark etmez ben beklerim orada"

S.E.: “İzinliyim, gitmeyin oraya geçemem. Alo diyeceğim."

T.Y.: “Derhal konum at bana derhal. Ya konum ya şube, sen karar ver. Para hazır mı?"

DİBA İSİMLİ BİRİNDEN DUA İSTEDİ “ÜSTLERİM ONLARDAN HABERSİZ İŞ YAPTIĞIMI FARK ETTİ" DEDİ

Yine bilirkişi rapordan yer alan bir mesajlaşmada ise S.E.'nin Diba isimli birinden zor durumda olduğu için dua istediği görüldü. O konuşmanın içeriği ise şöyle: 

S.E.: “Bugün bin şükür beklediğim şey geldi ama yetmiyor biraz daha gelmesi gerekiyor abla. Bir de işte bir konuda üstlerime bilgi vermem gereken bir konu vardı vermedim. Onlar da fark etti bir de onu çözmem gerekiyor şimdi. Konu çok önemli bu işlerle bağlantılı. Ordan bir sıkıntı çıkarsa her şey patlar. İnsanlıktan çıktım artık"

Diba: “Allah'ım zorunlu olaya çevirsin. İnşallah hayırlısıyla sonlandırsın yarın bilgi veremez misin üstlerine."

S.E.: “Onlara bir şey vermem gerekiyor fark ettiler onlardan habersiz iş yaptığımı. Olayı büyütürlerse çok kötü olur."

Diba: “Sence büyütürler mi?"

S.E.: “Bilmiyorum"

Diba: “tamam canım benim bu akşam ona da okuyalım ben elimden geleni yapacağım sen merak etme."

ARDA TURAN MESAJLAŞMASININ EKRAN KAYITLARI ÇIKTI ORTAYA

Ayrıca aynı bilirkişi raporunda S.E.'nin başka mağdurlarla mesajlaşmasının ise ekran görüntüleri yer aldı. Ekran görüntüsü bulunan mesajlaşmalardan biri de ünlü futbolcu Arda Turan'a ait. Mesajlaşmada Arda Turan'ın S.E.'ye “S. ne yaptın bana, bunu nasıl yaparsın? Beni insanlara nasıl rezil edersin? Senin için gittim borçlar istedim. Sözler verdim hiçbirini tutamıyorum. Bana bunu yapacağın ne yaptım ben. İnsanların gözünde ne hale düştü" dediği S.E.'nin ise "Ne desen haklısın şu an çok ama çok özür dilerim" diye karşılık verdiği görüldü.

DHA