İnternet direkleri ahıra direk oldu!

Güncelleme:

Muğla'nın Seydikemer ilçesinin Çayan köyüne internet bağlantısı altyapısı için getirilen Türk Telekom direkleri koyun ahırına malzeme oldu.

Uzaktan eğitim sistemi altyapısında kullanılmak üzere Muğla’nın Seydikemer ilçesinin Çayan köyüne konuşlandırılan direklerin ahır yapımında kullanıldığı ortaya çıktı. Türk Telekom altyapısına ait direklerin köyde koyunlar için ahır yapımında kullanıldığı iddiaları ortalığı karıştırdı. Çayan köyü (mahallesi) Muhtarı Tezcan Arıcan ve kardeşi tarafından altyapıda kullanılmak üzere kendi mahallerinde dikilecek direklerin ahır yapımında kullanıldığı iddiaları, kurum tarafından tutanak tutularak yargıya taşındı.

Odatv, ulaştığı Seydikemer Çayan muhtarı Tezcan Arıcan'a hakkındaki iddiaları sordu fakat "görüşmeye müsait değilim" yanıtını aldık. Yaşanan akıl almaz gelişme karşısında köyde altyapı kurulamayarak internet bağlantısı gerçekleşmeyince de öğrenciler uzaktan eğitimden mahrum kaldı. Ortadan yok olan Türk Telekom direklerinin ardından internet bağlatılamadığı için evlerinden EBA bağlantısı gerçekleştiremeyen öğrenciler ise "köyümüzde internet direkleri çalındığı için evimize internet bağlatamıyoruz ve derslerde geriye kalıyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz" diye seslendiler.

OdaTV