İş adamına eş şoku! 1 milyon lirayla sırra kadem bastı

İş adamına eş şoku! 1 milyon lirayla sırra kadem bastı

Hatay'da yaşayan iş adamı David M., kendisi yurt dışındayken eşinin 1 milyon liralık altın, döviz ve bazı eşyaları alarak kaçtığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Kırıkhan ilçesinde yaşayan iş adamı David M., geçen sene A.M. (22) ile evlendi. M. daha sonra eşine bir kuaför salonu açtı. İddiaya göre, David M. işi gereği yurt dışına çıktığı sırada eşi, kocasına ait 1 milyon lira değerinde altın, döviz ve eşyalarını alarak ilçeden ayrıldı. David M., Hatay’a döndüğünde durumu öğrenince polise başvurdu. Hakkında yakalama kararı çıkartılan A. M.’ın alışveriş yaptığı anlar ise güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Olayla ilgili konuşan David M., "Benden çaldıklarını istemiyorum. Teslim olsun ve esnaftan aldıklarını iade etsin. Başka bir şey istemiyorum ve bir an önce boşanmak istiyorum. Ortalama zararım 1 milyon TL. Bunların bir kısmı döviz, bir kısmı altın, bazı esnaftan da benim adımı kullanarak telefon almış. Bunların hepsinin iadesini istiyorum” dedi.

"MÜVEKKİLİM CİDDİ BİR MİKTARDA PARA VE CİDDİ BİR MANEVİ BİR ZARARA SOKULMUŞTUR"
Avukat Erol Mert Mursaloğlu ise, A. M. hakkında Kırıkhan Cumhuriyet Başsavcılığına başvurduklarını belirterek, hakkında dolandırıcılık, ev ve iş yerinden hırsızlık suçlarından dosyalar açıldığını söyledi. Avukat Mursaloğlu, müvekkilinin maddi kaybın dışında ciddi bir itibar kaybı da yaşadığını belirterek, "Kendisi yapmış olduğu uluslararası işler neticesinde Kıbrıs’a gitmiştir. Kıbrıs’ta bulunduğu sürede eşiyle herhangi bir sorun olmamasına rağmen burada bir dolandırıcılıktan dolayı işlem görmüştür. Durum şöyle ki, müvekkilim ciddi bir miktarda para ve ciddi bir manevi bir zarara sokulmuştur. Evinde bulunduğu bir dönemde yaklaşık 30-40 bin dolara yakın bir paramız alınmıştır. Bu noktada müvekkilim suç duyurusunda bulunmuştur. Çünkü kişinin çocukları ve belli miktarda evde bulunan eşyaları alıp kaçması bölgede büyük bir ses getirmiştir. Bu noktada işlemler başlatılmış ve devam etmektedir. Şu an kendisi firari durumdadır. Savcılıktan aldığımız karar neticesinde tutuklama şeklinde yakalanmasını da talep ettik. Bu nokta da karar aşamasında. Adli süreç olduğu için fazla ayrıntı veremesem de yakın dönemde inşallah yakalanıp gerekli mercilere teslim olması konusunda talep ediyoruz. Burası küçük bir ilçe ve dedikodunun yoğun olduğu bir yer. Müvekkilim büyük bir itibar kaybı yaşıyor. Esnaftan alınanların tekrar geri iade edilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

İHA

Etiketler hatay iş adamı