AK Parti'de sürpriz istifa

AK Parti'de sürpriz istifa
Güncelleme:

AK Parti'den Nevşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra koltuğunu bırakmak zorunda kalan Rasim Arı, AK Parti üyeliğinden de ayrıldığını açıkladı. Arı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili paylaşımlarını da sildi.

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den Nevşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra geçmiş döneme dair yolsuzluk itiraflarıyla gündeme gelen, geçtiğimiz ocak ayında sağlık nedenlerini gerekçe göstererek belediye başkanlığından istifa eden Rasim Arı AK Parti üyeliğinden de ayrıldığını açıkladı.

Bugün AK Parti üyeliğinden de ayrıldığını açıklayan Rasim Arı “parti içerisindeki isimlerle diyalog kurma imkanının kalmadığını söyleyerek” şunları aktardı:

 İMAMOĞLU'NU DESTEKLEYENLERE HİÇBİR PROGRAMDA SAHNE VERMEYECEĞİNİ SÖYLEMİŞTİ

Rasim Arı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından 'Herşey çok güzel olacak' mesajı paylaşan sanatçılar için "En ufak bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen 'kanaat özgürlüğüm' çerçevesinde ilan ediyorum" demişti. Arı'nın İmamoğlu ile ilgili o tweetleri de sildiği görüldü. Arı, şunları söylemişti:

"Milletimizin milli ve manevi değerleriyle sorun yaşayan, yeri geldiğinde terör örgütü propagandası yapan 15 Temmuz hain gecesinde ortalara çıkamamış, Berkinleri her durumda anıp da Yasinleri Erenleri asla anmayan, gezide çapulcularla bir ve beraber olarak vandallığa destek olan ve ülkenin bekası söz konusu olduğunda devamlı kaçak güreşmiş fakat YSK kararının hemen ardından aniden aslan kesilen Kendilerini sanatçı olarak addedip 'milli ve manevi toplum öncülüğü' rollerini hiçe sayan 'şahısların' bu dakikadan itibaren şehrimde tarafımızdan düzenlenecek olan en ufak dahi olsa bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen 'kanaat özgürlüğüm' çerçevesinde ilan ediyorum"