AK Parti'den istifa eden Rasim Arı'nın yeni partisi belli oldu

AK Parti'den istifa eden Rasim Arı'nın yeni partisi belli oldu

Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek Nevşehir Belediye Başkanlığı görevini bırakan Rasim Arı, AK Parti'den de istifa etti. Arı'nın İYİ Parti'ye geçeceği konuşuluyor.

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti'den Nevşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra geçmiş döneme dair yolsuzluk itiraflarıyla gündeme gelen Rasim Arı, daha sonra sağlık nedenlerini gerekçe göstererek belediye başkanlığı görevinden istifa etmişti. Arı, dün de AK Parti üyeliğinden ayrıldığını açıkladı. 

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Rasim Arı'nın İyi Parti'ye geçeceğini iddia etti. 

ÇOK SERT İFADELER KULLANMIŞTI
Daha önce sahte hesaplardan kendisi ve ailesi hakkında çeşitli iftiralar atan kişileri tespit ettiklerini ve 1 milyonluk tazminat davası açtıklarını belirten Rasim Arı, "Sakın ola benim bayramlık ağzımı açtırmayın. Benim bayramlık ağzımızı açtırırsanız, siz girecek delik ararsınız. Sizin gibi kahpece iftiralar da atmam. Siz nasıl insanlarsınız, Müslüman mısınız? İftiranın acısını ödeyeceksin. Şimdi tamamı birbirini satmaya başladı" ifadelerini kullanmıştı.

"DİYALOG KURMA İMKANI KALMAMIŞTIR"
Dün de AK Parti üyeliğinden ayrıldığını açıklayan Rasim Arı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Aynı siyasi çatı altında siyaset yaptığımız ve bu şehre katkı vermek için birlikte mücadele verdiğimiz arkadaşlarımız ile maalesef asgari insani müştereklerde dahi diyalog kurma imkanı kalmamıştır" satırlarına yer verdi.