AK Parti’den Kaftancıoğlu’na: ''Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir''

AK Parti’den Kaftancıoğlu’na: ''Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir''
Güncelleme:

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na tepki gösterdi ve “Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir” diye seslendi.

Canan Kaftancıoğlu, dün, Halk TV’de katıldığı canlı yayında AK Parti’yi eleştirirken “Şöyle bir gerçeklik var ki bu korkuları, bu savrulmaları, akılla değil öfkeyle hırsıyla 1 kişinin aklıyla iş yapmaları iktidarı hiç iyi bir yere götürmüyor. Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliğini, hatta bir sistem değişikliğini görüyorum. Bu ülkede halkın gerçekten gözü açıldı” diye konuştu. Kaftancıoğlu’nun açıklamasında “Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde” ifadesi ise “darbe çağrısı yapıyor” iddialarıyla sosyal medyada tepki topladı.

“BOĞAZ BU MEVSİM SERİN, YAZIN DA DERİNDİR”

Çok sayıda AK Partili isim Kaftancıoğlu’na tepki gösterip, tehditte bulunurken AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, 15 Temmuz hatırlatmasıyla yanıt verdi. Şenocak, Kaftancıoğlu’na “Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir” diye seslendi.

Bayram Şenocak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “’Seçimle olmazsa bir şekilde’ Milletimiz buna en son yelteneni 15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü’nden Boğaz’a dökmüştü. Anlaşılan bünyesine demokrasi fazla gelen CHP İl Başkanı, genlerine uygun maceralar arıyor. Haberi olsun; Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir” ifadelerini kullandı.