Anketler başka, AK Parti başka söylüyor! İşte AK Parti'nin son oy oranı

Anketler başka, AK Parti başka söylüyor! İşte AK Parti'nin son oy oranı
Güncelleme:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, her ay düzenli yaptırdıkları anketlere ilişkin, “Hiçbir zaman yüzde 40’ın altına inmedik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de 52-54 bandındayız” dedi.

Son seçim anketleri ve oy oranlarıyla ilgili kritik açıklamalar AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'dan geldi. Kanal 7’de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, her ay düzenli yaptırdıkları anketlere ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

AK Partili Ünal, yapılan anketlere ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

Daha seçimlere var 3 yıl, 3 yıl öncesinden bunlar telaş içerisinde aslında kendi oluşturdukları birbirine benzemezler ittifakı içerisinde bir düzen oluşturmaya, bu seçim hazırlığı falan değil aslında. HDP’yi de bu ittifakın meşru parçası haline getirmek ve Meral Akşener’i ikna etmek yönünde birtakım çalışmalar yapıyorlar. Meral Hanım da bazen sıcak mesajlar veriyor ya kan davalısı olsak bile işte kapı çalındığında kapı açılır kıvamında birtakım açıklamalar yapıyor da ben bütün bu çabaları ayakta kalma ve tutunma çabası görüyorum. Bunlar yatıyorlar Erdoğan, kalkıyorlar Erdoğan.

Biz her ay düzenli olarak dört anket yaptırırız, değişik anket firmalarına. Sahadan sürekli olarak hem seçmen algısı hem seçmen davranışı hem seçmenin talepleri, hassasiyetleriyle ilgili Ar-Ge Başkanlığımız her ay düzenli olarak araştırma yaptırır. Biz trendleri izleriz ve trendlerle olayların ve bizim politikalarımızın seçmen nezdindeki etkisini görür ona göre siyasetimizi revize ederiz, ona göre politikalarımızı yeniden gözden geçiririz.

Hiçbir zaman yüzde 40-42 bandının altına düşmedik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de 52-54 bandındayız.

Erdoğan'a bir kötü haber de KONDA'nın anketindenErdoğan'a bir kötü haber de KONDA'nın anketinden

Son ankette Erdoğan'a İmamoğlu ve Yavaş sürpriziSon ankette Erdoğan'a İmamoğlu ve Yavaş sürprizi

Son seçim anketi açıklandı: Erdoğan'ın oyları eridi!Son seçim anketi açıklandı: Erdoğan'ın oyları eridi!

Optimar son anketi açıkladı: Erdoğan'a ''oy vermem'' diyenlerin oranı fazla çıktıOptimar son anketi açıkladı: Erdoğan'a ''oy vermem'' diyenlerin oranı fazla çıktı

Seçiniz...