Ankara Büyükşehir Belediyesi önü karıştı
Öğretmen evine giderken infaz edildi !
Avusturya'ya misilleme ! Böyle arandılar

Bahçeli'den Binali Yıldırım'a sert yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'den Binali Yıldırım'a sert yanıt
A+ A-

MHP lideri Bahçeli, "İstihbaratın köküne kıran mı girdi?" sözleriyle Vezneciler'de bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırı üzerinden hükümete yüklendi.

İşte Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satır başları;

"Ramazan ayının sukut içinde idrak edilmesini istiyoruz. Osmaniye'deki kazanın ısdırabu dinmemişken İstanbul'dan aldığımız haber yüreklerimizi kavurmuştur. Allah'tan korkmayan caniler ramazanda da boş durmamışlardır. Bunlar imansızlığın ve şerefsizliğin ta kendileridir. 

Ne dini bilirler ne inancı tanırlar. Allah'ın belası terörizim yine saldırıdadır. Dün sabah saatlerinde Vezneciler'de hepimizi acıya boğan bir vahşet yaşanmıştır. İstanbul bir kez daha kalbinden isabet almıştır. 5'i polis 11 kardeşimiz şehit olmuştur.

Ağzımızdan çıkacak her söz boğazımızda düşümlenmektedir. İstanbul'da patlayan bombalar Türkiye'nin tamamını hedef almıştır. Son yurdumuz mateme gömülmüştür. Temenni ederim ki yaralı kardeşlerimiz en kısa zamanda şıfa bulur. Ankara'da başkanlık falı açanların, çıkarlarını her şeyin önüne koyanların beceriksizlikleri ortadadır. 

Sorumlu hükümet bir tek kişinin peşine düşmüş ve ona yeni koltuk bulma arayışı içindedir. Başbakan Yıldırım'ın, 'anayasa ne söylerse söylesin, Cumhurbaşkanımızın fiili sorumluğu doğmuştur' sözleri hukukun rafa kalktığını gösterir. Başbakan bizzat anayasanın üzerini çizmiştir. Sayın Başbakan'a bu hakkı kim vermiştir. Sayın Erdoğan bin deyince binenler, in deyince ne yapacaklar?

Bir devletin hukuku ezilmiş ev dağılmışsa meşruiyeti kalacak mıdır? Türkiye sarsılırken Sayın Erdoğan kendi derdinde. Türkiye'nin her yerinde bombalar patlarken, 'anne olmayan kadın yarımdır' diyen Erdoğan halt etmiş, patinaj yapmış kadınlık onurunu incitmiştir. Doğum kontrolü polemiğinde çıta yükselten Erdoğan'ın kıyılmış evlatlarımızı fark etmesi için ne gerekmektedir.

Türkiye yanarken, terör azarken Erdoğan Afrika'yı gezerken bir tek yandaş yazarlarla safriye çıkmadığı kalmıştır. 20 Temmuz 2015'ten bu yana büyük şehirler peş peşe bombalanmış, bana mısın dememiştir. Bombalı araç Vezneciler'e kadar getiriliyor, bundan kimsenin haberi olmuyor. Bu nasıl bir devlet yönetimidir? Türkiye'de kör topal olsa da bir hükümet var mıdır, vardır. Peki bu istihbaratın köküne kıran mı girmiştir? Nerede bu devlet, nerede bu hükümet nerede bahsedilen milli kudret? 

Mahalle arası yol kesip kontrol yapanlar bombalı aracı hiç mi görmedi? Sayın Erdoğan 'ilk insanla başlayan bu mücadele kıyamete kadar sürecektir' diyor. Erdoğan ne demeye çalışmaktadır. Hangi ilk insanın mağrasında bomba patlamıştır. Terörün bitmeyeceği kabul ediliyorsa yıktık, bitirdik demenin ne alemi vardır? Göz boyayan kararlılık beyanları fos çıkar. Türk milleti yıllardır bu kısır döngü içinde hapistir. Oslo'da yapılan pazarlıklar bomba olarak dönmüştür. 

Hükümet uslanmamış, terörü ufalayacağı halde tabi olmuştur. Türkiye'yi Suriye ve Irak yapmak isteyenlerin ne yatacak yerleri ne de bağışlanacak tarafları vardır. Ülkemiz çıkmaz sokaktadır. Bebek katilleri her yerdedir. Vatan topraklarında hak isteyen kim olursa olsun, sonu korkunç ve yok oluştur. Türkiye kan kaybetmektedir, tehlike büyüktür.