Erdoğan'ın eski danışmanından AK Parti'ye sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanı gazeteci Akif Beki, 15 Temmuz şehidi Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok'u hedef alan AK Partililere tepki gösterdi.

Erdoğan'ın eski danışmanından AK Parti'ye sert sözler
A+ A-

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partisine katılacağını açıklayan ve iktidarı hedef alan sözleriyle gündeme gelen Nihal Olçok, AK Parti'nin önde gelen isimlerinin hedefi haline geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde danışmanlığını yapan Karar gazetesi yazarı Akif Beki, 15 Temmuz’da AK Parti’nin kampanya direktörü eski eşi Erol Olçok ve oğlunu kaybeden Nihal Olçok’a yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu belirtti.

Akif Beki, şu ifadeleri kullandı:

“Kendisi için neyin doğru olduğuna Nihal Hanım karar verir. Riskini, başa açabileceği işleri o göze aldıktan sonra bana saygıyla karşılamak düşer” diyen Beki, “Fakat güya şehit Erol Olçok'un hatırasına saygı, emanetine sahiplenme adına, ona hayat arkadaşlığı yapmış, üç evladının annesinden bu kadar saygıyı esirgeyenler terör estiriyor.

Ağza alınmayacak galiz küfür ve hakaretlerle saldırıyorlar. Rahmetlinin de mi hiç hatırı yok, şehit oğlu Abdullah Tayyip'in de mi? Hayatta olsalar izin verirler miydi iffetine bile dil uzatmanıza, göz yumarlar mıydı şerefine leke sürmenize, adını ayaklar altına almanıza?”