HDP'li vekiller Meclis'te eylem başlattı

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesini proteste eden HDP'li vekiller TBMM'yi terk etmeyeceğini bildirdi.

Hakkında "Terör propagandası yapmak" suçlamasıyla 2 yıl hapis cezası verilen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun yargı kararının Meclis'te okunmasıyla milletvekilliği düşürüldü.

MECLİS'İ TERK ETMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ
Kararın okunmasının ardından oturuma ara verildi. Prosedür gereği Gergerlioğlu'nun TBMM'yi terk etmesi beklenirken, HDP'li isim daha önce de söylediği gibi Meclis'ten ayrılmadı. Gergerlioğlu, "Hiçbir yere gitmiyorum, bu kararı tanımıyorum. Ben milletimin bağrındayım, milletimin kalbindeyim ve hiçbir yere gitmiyorum." derken HDP'li vekiller de Meclis masalarına vurup slogan atmaya başladı.

SLOGAN ATIYORLAR
HDP'li vekiller TBMM'de yargı kararının okunduğu sırada da masaları yumruklayarak protesto gösterisinde bulundu. Kararın okunmasını engellemeye çalışan HDP'li vekillerin, oturuma verilen arada da slogan atıp konuşma yapmasıyla Meclis'te tansiyon iyice yükseldi.

GERGİN ANLAR 
TBMM İdare Amirlerinden AK Partili Alpay Özalan, "Kaç paralık adamsınız" diyerek HDP'li Gergerlioğlu'nun yakasına yapışıp Genel Kurul'dan çıkarmaya çalıştı. Tansiyonun yükselmesi üzerine araya diğer milletvekilleri girdi.