Tokat'ta Ülkü Ocakları'ndan şaşırtan afiş

Tokat'ta Ülkü Ocakları'ndan şaşırtan afiş

Tokat'ta Ülkü Ocakları Başkanlığı, ilginç bir afişe imza attı.

Tokat'ta Ülkü Ocakları Başkanlığı, çocukların ocaklara gelmesini sağlamak amacıyla kentteki billboardlara "Bu Seda" başlıklı yazı ile Ülkü Ocaklarına neden gelinmesi gerektiğini anlatan afiş astı.

Tokat Ülkü Ocakları, çocukların kötü alışkanlıklardan korumak ve ocağa gelmelerini sağlamak için ilginç bir kampanya hazırladı. Hazırlanan kampanya kapsamında kentteki bilboardlara afişler asıldı.

Afişlerde, ocağa giden kişinin kötü alışkanlıklardan uzak kalacağı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Bu Seda. Seda hırsızlık yapmıyor, uyuşturucu madde kullanmıyor, madde bağımlısı olmuyor, canlı bomba olmuyor, çevresine zarar vermiyor, kitap okuyor, spor yapıyor. İmanlı, ahlaklı yetişiyor. Seda Ülkü Ocaklarına gidiyor. Seda iyi birisi, Seda gibi olun"

Tokat Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yay, "Bu panoda yazan maddelerin hepsi bugün ülkenin geçirmiş olduğu sıkıntılı süreçten bahsetmekte. Bugün malumunuz ilimizde dahil olmak üzere ülkemiz de uyuşturucu kullanma yaşı 13'lere kadar indi. Terör belası zaten 10 yıldır çözüm süreci adı altında verilen tavizlerle birlikte ülke resmen kan gölüne döndü. Biz Ülkü Ocakları olarak insanların sessiz çığlıklarına ses vermeye, ülkenin bu kaoslu gidişatına "Dur" demeye sivil toplum kuruluşu olarak elimizden ne geliyorsa yapmak istedik" dedi.

Tokat'ta Ülkü Ocakları'ndan şaşırtan afiş