AK Parti'de bir istifa daha ! O isim istifa etti
Üniversite sınavının tarihi kesinleşti
''Darbe girişiminden bizim de, Melih Gökçek’in de haberi vardı''

Yazar Aslı Erdoğan tutuklandı

Özgür Gündem gazetesinin yazarı Aslı Erdoğan "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklandı.

Yazar Aslı Erdoğan tutuklandı
A+ A-

"Terör örgütü PKK propagandası yapıldığı ve örgütün yayın organı gibi hareket edildiği" iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında geçici olarak kapatılan Özgür Gündem gazetesinin yazarı Aslı Erdoğan'ın "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklanmasına karar verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu savcılarından  Umut Tepe tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, bir süre önce kapatılmasına  karar verilen Özgür Gündemgazetesinin diğer çalışanlarıyla birlikte gözaltına  alınan Aslı Erdoğan, bugün Çağlayan'dakiİstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

Savcılıkça ifadesi alınan Erdoğan, "silahlı terör örgütü üyeliği"  suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk  edildi.

Nöbetçi hakimlik, Erdoğan'ın, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan  tutuklanmasına hükmetti.

Gözaltına alınan şüphelilerden birisinin dün İstanbul Emniyet  Müdürlüğü'nden savcılık talimatı sonrası serbest bırakıldığı, 2 şüphelinin  gözaltı işlemlerinin sürdüğü ve haklarında gözaltı kararı olan ancak bulunamayan  5 şüphelinin ise yakalanmasına çalışıldığı öğrenildi.

Soruşturma savcılığının talebini değerlendiren İstanbul 8. Sulh Ceza  Hakimliği, 16 Ağustos'ta verdiği kararla, Özgür Gündem gazetesinin, "terör örgütü  PKK propagandası yapıldığı ve örgütün yayın organı gibi hareket edildiği"  gerekçeleriyle geçici olarak kapatılmasına karar vermişti.

AA