Ünlü şarkıcıdan Suriyelilere sert tepki: ''Siz keyif çatın diye şehit verdik''

Ünlü şarkıcıdan Suriyelilere sert tepki: ''Siz keyif çatın diye şehit verdik''
Güncelleme:

Suriye’deki Zeytindalı Harekatı’nda şehit düşmen Tepmen Talha Bahadır'ın ardından ünlü şarkıcı Mustafa Sandal'ın sosyal medya hesabından Suriyeli sığınmacılar için yaptığı "Siz keyif çatın diye şehit verdik" paylaşımına beğeni yağdı.

Teğmen Talha Bahadır, Suriye’de Zeytindalı Harekat bölgesinde görev süresinin bitimine 1 gün kala şehit düştü.

Şehidin naaşı, baba ocağı olan Yalova'da toprağa verildi.

Şarkıcı Mustafa Sandal ise Instagram hesabından şehit ve Suriyeli sığınmacılar hakkında yaptığı paylaşımla duruma tepki gösterdi. Sandal paylaşımında şu ifadeleri kullandı.

"Zeytindalı Harekât Bölgesinde (Suriye) füze saldırısında yaralanan İs. Tğm. Talha Bahadır şehit oldu. Diğer tarafta askere alınmamak için kendi vatanından kaçanlar bizim ülkemizde keyif çatıyor. Vergi vermez, kural tanımaz ama benim vatandaşımın tüm hakedişlerine konar. Sözüm ona sığınmacı!

Nargileli piknik keyfiniz bol olsun(!) Biz aslan gibi evladımızı böyle keyif çatmanız için sizin kaçtığınız vatanda şehit verdik bugün. Bu aranızdaki sohbetlerde biraz da Türk milletinin sabrını tartışın ya da pas geçin, zamanı gelince en doğru şekilde tanışırsınız o sabırla! Bu misafirlik uzadı, artık geldiğiniz gibi gitme vakti!"

mustafa sandal suriyeli sığınmacılara tepki paylaşımı