Can Ataklı hakkında soruşturma başlatıldı

"Tayyip Erdoğan'ın artık seçimle bu ülkenin başından gitmesi bana pek mümkün görünmüyor" şeklinde açıklama yapan gazeteci Can Ataklı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Gelişmeyi yandaş Sabah gazetesi duyurdu.

A+ A-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, gazeteci Can Ataklı hakkında soruşturma başlattı.

AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin özel haberine göre, Kardeşlik Derneği, savcılığa suç duyurusunda bulunarak gazeteci Ataklı’nın 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini' iddia etti.

Can Ataklı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

CAN ATAKLI NE SÖYLEMİŞTİ?

Gazeteci Can Ataklı, açıklamasında şunları söylemişti:

"Tayyip Erdoğan seçimle gider mi? Bana göre hayır. Tayyip Erdoğan'ın artık seçimle bu ülkenin başından gitmesi bana pek mümkün görünmüyor. Ne demek seçimle gitmez? O zaman darbe mi olacak? Darbe ihtimalini en en az görenlerdenim. Darbe, hem de bugünün koşullarında darbe yapabilecek kabiliyet yok. Bana göre darbe yapmak çok zor.

Tayyip Erdoğan'ın gitmesi için çok büyük bir halk öfkesinin olması lazım. Büyük bir doğal afet, büyük bir deprem, başka bir doğal felaket… Çok büyük sel, çok büyük yangınlar… Hani Avustralya'yı yakan yangın vardı ya, o kadar büyük yangınlar, deprem, çok büyük can kaybına yol açacak sel felaketi gibi… Ama en korkutucu olan Türkiye'nin bir askeri başarısızlık elde etmesi."

Can Ataklı'nın darbe ve Erdoğan sözleri şoke etti: Büyük felaketler lazımCan Ataklı'nın darbe ve Erdoğan sözleri şoke etti: Büyük felaketler lazım