Ece Üner canlı yayında açtı ağzını yumdu gözünü

Güncelleme:

Hiranur Vakfı'nın kurucusu Y.Z.G.'nin kızı H.K.G.’nin, babasının izniyle 6 yaşından itibaren cinsel istismara maruz kaldığı iddiasıyla görülen davayla ilgili sunucu Ece Üner canlı yayında çok sert tepki gösterdi.

Türkiye’yi ayağa kaldıran Hiranur Vakfı'nın kurucusu Y.Z.G.'in kızı H.K.G.’nin, babasının izniyle 6 yaşından itibaren cinsel istismara maruz kalması olayına ilişkin dava bugün görüldü.

Dava öncesi adliye önünde farklı gruplar toplandı. Bir grup ise Y.Z.G.’e iftira atıldığını ve Y.Z.G.'nin masum olduğunu savundu. 

6 yaşındaki çocuğun evlendirilmesiyle ilgili Kadir İstekli, baba Y.Z.G. ve anne F.G.'in yargılandığı dava 27 Şubat'a ertelendi. Mahkeme anne F.G., M.G., A.G. ve F.G. sonraki duruşmaya zorla getirilmelerine karar verdi.

Ece Üner yaşananlara tv100 Ana Haber’de sert tepki gösterdi. “Utanmadılar, utanmıyorlar” diyen Ece Üner şu sözlerle tepkisini dile getirdi:

“Yüzlerce sarıklı, cübbeli, şalvarlı istismara destek için toplandı. Tekbir getirdi, tehdit etti, gözdağı verdi… Çoğunuz sordunuz nasıl olur ki dediniz. 6 yaşındaki bir çocuğun istismarında sanığı koruyanlar nasıl bu kadarına cüret eder. Bu neyin pişkinliği? Utanmıyorlar mı? diye sordunuz. Biz cevap verelim: Utanmıyorlar çünkü oy uğruna gerici yobazlığa şirin görünmek isteyenler olduğu için utanmıyorlar. Aydınlık ve karanlık arasında bir seçim yapılmadığı için utanmıyorlar. Kadının adı devletten silindiğinden beri utanmıyorlar”