Ece Üner'in bu tepkisi olay oldu

Ece Üner'in bu tepkisi olay oldu

Show TV Ana Haber sunucusu Ece Üner, açıköğretimde psikoloji bölümünün açılacak olmasına tepki gösterdi. Üner, "Derman bulmak için içimizi boşaltabileceğimiz bir alan vardı ama bir baktık asıl o alanın içi boşaltılıyor." ifadelerini kullandı.

Psikoloji bölümünün açıköğretimde de açılması yönünde alınan karar tartışma yarattı. Türk Psikologlar Derneği, duruma tepki göstererek Danıştay 8. Dairesi'ne yürütmeyi durdurma davası açarken, psikoloji bölümünün açıköğretimde de açılacak olmasına bir tepki de Show TV Ana Haber spikeri Ece Üner'den geldi.

Üner, şöyle konuştu:

"Ruh sağlığını şimdi kaybedenler ne yapsın? Sosyal mesafe tamam. Ama hayat şartları, işsizlik? Bizi delirten şeylerle aramıza ruhsal mesafeyi nasıl koyacağız? Derman bulmak için içimizi boşaltabileceğimiz bir alan vardı ama bir baktık asıl o alanın içi boşaltılıyor.

Haberleri takip ediyorsanız görüyorsunuzdur, günden güne akıl ve ruh sağlığını kaybeden bir toplum var. Halkın dişinden tırnağından artırdığı akıl sağlığını da tehlikeye atmamak lazım herhalde."