Torba yasadan Adnan Oktar ve kedicikleri çıktı ;!

Torba yasadan Adnan Oktar ve kedicikleri çıktı ;!
Güncelleme:

Uzun süredir üzerinde çalışılan ve ekonomide birçok alanı birden düzenleyen torba tasarının içerisinden sürpriz madde olarak vatandaşın oldukça fazla tepkisini çeken Adnan Oktar'ın yayınları çıktı.

Yeni Torba yasayla beraber Lisanslı yayın kuruluşları internet sitesinden yayın yapabilecekler. Ancak bunun için ayrıca lisans almaları gerekecek, lisans almayan kuruluşların yayınları ise sulh ceza hakimince engellenebilecek. Söz konusu maddenin herkesimden büyük tepki alan bu grubun yayınlarıyla ilgili olduğu belirtiliyor.

RTÜK MÜDAHALE EDEMİYORDU

Son dönemde A9 kanalından yapılan yayınlarla ilgili olarak çok sayıda şikâyet RTÜK’e iletildi. A9 kanalıyla ilgili incelemeler yürüten RTÜK yetkililerine göre, şikâyete konu olan görüntülerin tamamı YouTube ve sosyal medya üzerinden yayınlanıyor, internet ortamına özel içerik olarak üretiliyor ve bu mecralardan A9 logosuyla yayınlanıyor. TV kanalından ise RTÜK’ün yaptırımına uğrayabilecek içerikte yayınlardan kaçınılıyor. İnternet ortamına yönelik denetim yapamayan RTÜK, Oktar’ın programlarına yaptırım uygulayamıyor.