Roberto Carlos, Rusya'ya borç takmış

Roberto Carlos, Rusya'ya borç takmış

Roberto Carlos, Rusya'da bir bankaya 300 bin Euro borç takmış...

Bir dönem Fenerbahçe'nin formasını giyen ve Türkiye'de çeşitli takımlara hocalık yapan Brezilyalı futbolcu Roberto Carlos'un Rusya'nın Anzhi Mahaçkale takımında oynadığı dönem aldığı 300 bin Euro'dan fazla krediyi yatırmadığı ve bankanın oyuncunun peşine düştüğü iddia edildi.

Gazetem.ru'da yer alan habere göre, Rostov Oblastı Baro Temsilcileri Mahaçkale şehrinin takımı "Anzhi"nin eski oyuncusu Brezilyalı Roberto Carlos'un ödenmemiş kredisini geri almaya çalışıyorlar.

Bir yıldan fazla bir süredir oyuncu ile banka arasındaki sorunu çözmek için uğraşan avukatlar pek bir netice elde edemezken, Donnews.ru'ya açıklama yapan Avukat Evgeniye Stepanova, futbolcunun Rusya'da oynadığı dönemde bir bankadan teminat göstermeden ve kefaletsiz 300 bin eurodan fazla kredi aldığı ve Rusya'dan gittikten sonra kredisini ödemeyi bıraktığı bildirildi.
Avukat Evgeniye Stepanova konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Roberto Carlos, Anzhi'de oynarken kredisini ödüyordu, fakat başka bir takıma transfer olunca futbolcu borcunu unutmayı tercih etti. Bu sebepten dolayı kredi faizi birikmeye başladı. Biz kendisini tamamen tesadüfen Türkiye'de havalimanında yakaladık ve sporcu bankaya her ay en az 10 bin euro ödeyeceğine ilişkin anlaşmayı imzaladı. Fakat bunlarda boş sözlerden ibaretmiş."
Stepanova, Ekim 2015'de İspanya'da yeni bir sürecin başladığını ve Roberto Carlos'un avukatının borcun %30'unun yeni yıla kadar ödeneceğine dair söz verdiğini fakat bu sözü de tutmadıklarını ifade etti.