için kaldı

Twitter'da büyük PKK propagandası !

Twitter'da büyük PKK propagandası !
Güncelleme:

Sosyal paylaşım devi Twitter'daki en çok konuşulanlar listesindeki PKK propagandası tepki çekti.

Twitter'daki TT listeleri akşam saatlerinde büyük bir skandala sahne oldu. Milyonlarca kullanıcının 10 madde olması gereken TT listesinde, sadece PKK'ya yönelik operasyonların 'katliam' olarak nitelendiği başlığın yer alması dikkati çekti.

Sosyal medya mecrası Twitter'da akşam saatlerinde TT listelerinde büyük bir karışıklık yaşandığı ortaya çıktı. Çok sayıda kullanıcı Türkiye trend topic listesindeki ilk 10 bölümünde sadece bir başlıkla karşılaştı.

Kısa sürede milyonlarca kullanıcıda yaşanan sorunun devam ettiği görülürken, bazı kullanıcılara ise sorunun yansımıyor olması dikkati çekti.

Listenin ilk sırasında yer alan başlığın ise konusu tartışmalara yol açtı. Cizre'deki terör operasyonlarının 'katliam' olarak nitelendiği başlık, uzun süre birçok kullanıcının TT listesinde tek başına yer buldu.

10 başlığın olması gereken TT listesinde tek madde yer aldı. Söz konusu TT listesinde yaşanan sorunun 'kişiselleştir' kısmındaki ayarlardan düzeltilebileceği açıklandı. Twitter yetkililerinden henüz yaşanan büyük skandala dair resmi bir açıklama yapılmadı.