Ankara Büyükşehir’den 19 Mayıs’a yakışır coşkulu kutlama programı

Ankara Büyükşehir’den 19 Mayıs’a yakışır coşkulu kutlama programı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için birbirinden özel programlar hazırladı. ABB, Gençlik Haftası kapsamında tiyatrodan konsere, spor müsabakalarından doğa yürüyüşlerine kadar birçok etkinlikle Başkent’te bayram coşkusunu yaşatacak. 18 Mayıs’ta ünlü sanatçı Melek Mosso, 19 Mayıs’ta ise Edis konseri tüm Başkentlilere açık olacak.

   Ankara Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yaktığı özgürlük ve bağımsızlık ateşinin 103. yıl dönümü nedeniyle 14-27 Mayıs tarihleri arasında bir dizi kutlama etkinliğine ev sahipliği yapacak.

    19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında tiyatrodan konsere, halk oyunlarından seymen gösterilerine, karate ve bowling turnuvasından doğa yürüyüşüne kadar birçok etkinlik hafta boyunca Başkentlilere açık olacak.

 

BAYRAM COŞKUSU ZİRVEYE ÇIKACAK

    ABB, Başkent’in birçok noktasında düzenleyeceği birbirinden özel kutlama programları ile vatandaşlara bayram coşkusu yaşatacak.

    Zabıta Daire Başkanlığı ve Ankara Kulübü Derneği 19 Mayıs’ta saat 15.00’te Güvenpark’ta seymen gösterisi düzenleyecek. Gençlik ve Spor Hizmetler Daire Başkanlığı, Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı, BelPa AŞ ve Ankara Kent Konseyi iş birliği yaparak Gençlik Haftası’na özel renkli etkinlikler düzenleyecek.   

    Aile Yaşam Merkezi üyesi gençler ve çocuklar arasında karate, bowling, judo, boks, yüzme, jimnastik alanlarında turnuvaların düzenleneceği Başkent’te sağlıklı yaşam aktiviteleri de yapılacak. Mahalle muhtarları aracılığıyla davet edilen Başkentliler Kurtboğazı Barajında, Çubuk Aile Yaşam Merkezi tarafından davet edilen üniversite öğrencileri ise Karagöl Mesire Alanı’nda doğa yürüyüşüne katılacak.

   

BAŞKENT’TE MELEK MOSSO VE EDİS RÜZGARI ESECEK

     Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda vatandaşlara bayram sevincini doyasıya yaşatmak için ünlü sanatçıları Başkent’te ağırlayacak.

     Melek Mosso, Pilli Bebek, Aysel Yakupoğlu ve Edis’in konser vereceği Ankara’da, ABB tarafından hazırlanan etkinlik takvimi ise şöyle:

-15 Mayıs 2022 saat 09.00 Atatürk Kapalı Spor Salonu Karate Turnuvası

-16 Mayıs 2022 saat 20.00 Gençlik Parkı-Anadolu’nun Tiyatral Dans Gösterimi “Çakırım”

-16 Mayıs 2022 saat 21.00 Gençlik Parkı-‘Aysel Yakupoğlu’ konseri

-17 Mayıs 2022 saat 20.00 Batıkent Vedat Dolakay Parkı-‘Pilli Bebek’ konseri

-18 Mayıs 2022 saat 20.00 Altınpark- ‘Melek Mosso’ konseri

-19 Mayıs 2022 saat 20.00 Gençlik Parkı- ‘Edis’ konseri

-21 Mayıs 2022 saat 10.30 Kuşcağız Aile Yaşam Merkezi Bowling Turnuvası

-21 Mayıs 2022 saat 10.00 Kurtboğazı Barajı Doğa Yürüyüşü

     Aile Yaşam Merkezleri ve Gençlik Merkezleri tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle de gençler hem birbiriyle kaynaşacak hem de çeşitli etkinliklerle bayramı doya doya yaşayacak.

ankara büyükşehir belediyesi etkinlik takvimi