''Burnum kaşınıyor, yüzüm değişiyor'' dedi, içinden çıkanlar literatüre geçti

''Burnum kaşınıyor, yüzüm değişiyor'' dedi, içinden çıkanlar literatüre geçti
Güncelleme:

ABD'de "burun kaşıntısı" şikayetiyle hastaneye başvuran bir kişinin burnundan 150'ye yakın kurtçuk çıktı.

ABD Bloke isimli kişi, bir şeylerin yolunda gitmediğini ilk defa Ekim ayında fark ettiğini ancak birkaç ay öncesine kadar olayın boyutunun bu kadar büyümediğini belirtti. Hastaneye belirli şikayetlerle giden adamın yaşadıklarına doktorlar bile akıl sır erdiremediler.

Burnunda ve yüzünde yaşanan gariplikleri fark eden adam neler yaşadığını tam anlamlandıramıyordu. Olay hakkında konuşan adam "Birkaç saat içinde yüzüm şişmeye başladı, dudaklarım şişti, zar zor konuşabiliyordum. Yüzümün tamamı yanıyormuş gibi hissettim," dedi.

Semptomları arttıkça hayatı cehenneme dönmeye başladı. Sürekli burnu kanamaya başlayan adam, kanamasından dolayı dışarı dahi çıkamamaya başladı. Yaşadıklarına dayanamayan adam soluğu hastanede aldı.

Hastanede akıllara durgunluk getiren o olay yaşandı ve Dr.David Carlson tarafından oldukça kötü bir teşhis konuldu. Doktor, "Benden burun kanamasına daha yakından bakmamı istedi, bu yüzden bir kamera alıp burnun içine baktık ve işte o zaman her şey çarpıcı biçimde değişti" dedi.

Hasta şunları ekledi: "Muayene gittiğimde doktor 'hareket görüyorum' diyor. İğrenç, burnunun iç kısmında ve sinüs boşluğunda mutlu bir şekilde yaşayan çok sayıda böceğin varlığıydı."

Doktor, bunların mikroskobik böcekler de olmadığını, daha büyük olanların "Serçe parmağımın ucu kadar büyük" olduğunu söyledi. Doktor, yalnızca böceklerin varlığıyla rahatsızlık vermediğini aynı zamanda beslendiklerinde dışkı yarattıklarını ve bunun da toksik bir iltihaplanma yarattığını söyledi.

Doktorlar, böceklerin beyine ve göze çok yakın bir yerde olduğundan beyinde erozyon yaratabileceğine dikkat çektiler. Doktorların erken müdahalesiyle adamın burnundan 150 tane kurt çıktı. Doktorlar ve hemşireler görenleri şakına çeviren böyle bir olaya daha önce hiç şahit olmadıklarını belirttiler.