Ukraynalı komutandan Rus askerlerine: ''Köpeklere yem olacaksınız''

Ukraynalı komutandan Rus askerlerine: ''Köpeklere yem olacaksınız''
Güncelleme:

Ukrayna'da saldırılarına devam eden Rus ordusu, Karadeniz'deki stratejik bölge Mykolaiv'i kuşattı. Ruslara meydan okuyan Ukraynalı General Dmytro Marchenko, teslim olanlara adil şekilde yaklaşacaklarını, savaşmayı seçenler için ise ''Köpeklere mama olacaklar'' dedi.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 17. güne girildi. Barış görüşmeleri devam ederken, Rusya ilerleyişini sürdürüyor. Rus ordusunun hedefindeki bölgeler arasında yer alan Karadeniz'deki Mykolaiv'den ise kan donduran haberler geldi.

"SOKAKLAR RUS CESETLERİYLE DOLU"
Bölge garnizonunun komutanı Ukraynalı General Dmytro Marchenko, püskürtülen saldırılardan sonra sokakların Rus cesetleriyle dolu olduğunu söyleyerek, "Bunu söylemek hoş değil ama cesetleri sokak köpeklerine mama oluyor. Bu bölgelerde devam eden Rus saldırıları nedeniyle onları toparlayıp geri alamıyoruz" dedi.

"GERİ KALANI KÖPEK MAMASI OLACAK"
Teslim olan Rus askerlerinin yaşamalarına izin verileceğinin sözünü veren Marchenko, "Ayrıca, ana silahları bizden uzağa çevrilmiş bir şekilde hatlarımıza gelmeleri halinde Rus tank mürettebatına hiçbir zarar gelmeyeceğini garanti ediyoruz" ifadelerini kullandı. Ancak savaş suçluları için af olmayacağını söyleyen General Marchenko "Suç işledilerse yargılanacaklar ama hayatta kalacaklar. Geri kalanı ise köpek maması olacak." diye konuştu.

Etiketler ukrayna general komutan