Almanya da Türkiye'yi "turizm rotası''ndan çıkardı

Almanya da Türkiye'yi "turizm rotası''ndan çıkardı
Güncelleme:

Sultanahmet'te 11 Alman turistin yaşamını yitirdiği saldırının ardından Almanya'daki bir turizm şirket, Türkiye'deki turların hepsini durdurdu.

Mavi turlar düzenleyen Almanya’nın önemli turizm şirketlerinden Aida Cruises, Türkiye’ye yönelik 2016 yılındaki tüm turlarını iptal etti.

Hürriyet gazetesinden Ali Varlı'nın haberine göre Akdeniz mavi turlar düzenleyen şirket, Türkiye’yi bu yıl için rotasından çıkardı. Şirket, 2016 yılında Türkiye limanlarına yolcu taşımayacak. Turizm şirketi Türkiye yerine başka ülke limanlarını eklemeyi planlıyor.

Merkezi Rosock’ta bulunan şirketten yapılan açıklamaya göre, Türkiye turlarının iptal edilmesinin nedeni Sultanahmet saldırısı gösterildi.

Yolcuların, saldırıdan sonra Türkiye’ye gitmek istemediğini belirten şirket açıklamasında “Çok sayıda yolcu Türkiye yerine başka limanlara gitmek istediğini bize bildirdi” denildi.

Aida Cruises sadece Almanya’dan değil, Avusturya ve İsviçre’den de turistleri Türkiye’ye taşıyor. Şirket, mavi turlarından çıkardıkları Türkiye limanları yerine şimdilik hangi limanları alacaklarına karar vermediklerini de belirtti. Şirkete ait intenret sayfasında da Türkiye’ye ait şehirlerin çıkarıldığı dikkat çekti.