Bakan Işıkhan'a zor soru: ''Emekli indirimleri nerede ?''

Bakan Işıkhan'a zor soru: ''Emekli indirimleri nerede ?''
Güncelleme:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, yerel seçimler öncesinde emekliler için çok özel bir indirim paketi hazırlandığını duyurmuştu. Seçimlerin üzerinden geçen 16 gün sonra ünlü sosyal güvenlik ve çalışma hayatı uzmanı Bakan Işıkhan'a "Hani yemediler diye emeklilere büyük indirim diye yuttururuz dediğiniz indirimler nerede" diye sordu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan 31 Mart yerel seçimlerinden sadece 6 gün önce 25 Mart'ta Kırşehir'de yaptığı konuşmada, emeklilere özel indirim ve kampanyalar düzenleyeceklerini açıklamıştı.

SGK olarak, diğer bankalarla da kamu bankalarının miktarları asgari olacak şekilde promosyon ödemelerinde artış sağlanması yönündeki çalışmaların sürdüğünü belirten Işıkhan, "Emeklilerimizin yaşam kalitesini artıracak, fiziksel ve ruhsal sağlık, sosyal ve kültürel yönden zenginleştirecek birçok çalışmayı, emekliler yılı kapsamında hayata geçiriyoruz. PTT AVM'de, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri'nde, Türk Hava Yolları'nda, TCDD'de, GSM operatörlerinde, sinema ve tiyatrolarda, PTT Kargo'da emeklilere özel indirimler ve kampanyalar başlatacağız. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen zincir marketlerinde ve giyim mağazalarında emeklilere özel indirimler sağlayacağız. Belediyeler Birliği ile protokol yaparak emeklilerimizin kültür turlarıyla ücretsiz olarak Türkiye'yi şehir şehir dolaşmalarının temellerini atacağız. Bunun gibi emeklilerimize imtiyaz sağlayan birçok uygulamayı emekliler yılı kapsamında günbegün kamuoyuyla paylaşacağız" demişti.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel, 31 Mart yerel seçimleri öncesindew Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın "müjde" olarak duyurduğu "emeklilere özel indirimler" açıklamasını işaret ederek "Emeklilere büyük indirim diye yuttururuz dediğiniz indirimler nerede" diye sordu.