Kuran kursunda çocuklar falakaya yatırıldı kemerle dövüldü
YÖK'ten ''sınavsız üniversite'' açıklaması ! Bu yıl sınav yapılacak mı ?
Gölcük Müftüsü'nün paylaşımına tepki

Topbaş'ın FETÖ üyesi olmakla suçlanan damadından geri adım

FETÖ üyeliği iddiasıyla tutuklanan Kadir Topbaş'ın damadı Kavurmacı'nın ortağı olduğu şirket Vadistanbul projesinden çekildiğini açıkladı.

Topbaş'ın FETÖ üyesi olmakla suçlanan damadından geri adım
A+ A-

FETÖ üyesi olmak iddiasıyla tutuklanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın yüzde 15 ortağı olduğu Aydınlı Grup inşaat şirketi, yürüttüğü Vadi İstanbul projesinden ayrıldı.

"GÖRDÜĞÜ LÜZUM ÜZERİNE"

Yurt gazetesi yazarı Emre Kulcanay’ın bugünkü yazısında Kavurmacı’nın 8 Eylül 2016 tarihinde tutuklandığını belirterek “Önceki gün e-posta kutumuza düşen açıklama, sektörü yakından takip eden bizleri heyecanlandırdı: Aydınlı Grup, Vadistanbul ortaklığından ayrılmıştı… Proje yoluna bundan sonra Artaş ve İnvest İnşaat firmalarının ortaklığıyla devam edecekti… Açıklama tam olarak şöyleydi: ‘İstanbul - Ayazağa’da, Evyap Holding’e ait arsa üzerinde geliştirilen Vadistanbul’un yüklenicilerinden Aydınlı Grup, gördüğü lüzum üzerine proje ortaklığından ayrılmıştır.’” ifadelerini kullandı.

ŞİRKETE SORULAR

Kulcanay yazısının sonunda ise 2 soru sordu. Kulcanay’ın soruları şöyle:

“Madem, Aydınlı’nın (yani Kavurmacı’nın) payı sadece 15’ti ve kalması da gitmesi de etkilemezdi; neden iki aya yakın bir süre beklediniz bu açıklama için? FETÖ’den tutuklu ortağın ‘mağdur dilekçesi’ vererek serbest kalacağını mı düşündünüz?”

Yurt Gazetesi