İçişleri Bakanlığı açıkladı: Yüzlerce gözaltı var

Güncelleme:

İçişleri Bakanlığı, yurt genelinde yapılan operasyonla 1072 kişi yakalandığını ve 4 bin 980 litre kaçak/sahte içki ele geçirildiğini duyurdu.

Yılbaşı öncesi ülke genelinde eş zamanlı “Güven Huzur” uygulaması gerçekleştirildi.

15 bin 381 noktada 57 bin 964 personelin görev aldığı uygulamada metruk bina, park-bahçe ve umuma açık yerler denetlendi. Denetimlerde çeşitli suçlardan aranan 1.072 kişi yakalanırken 28 kayıp kişi bulundu. Uygulamada 4 bin 980 litre kaçak/sahte içki ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı birimlerince, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan kişilerin yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesine yönelik yaklaşan yeni yıl öncesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak 29 Aralık tarihinde TÜRKİYE GÜVEN HUZUR uygulaması gerçekleştirildi.

Ülke genelinde eş zamanlı olarak 15 bin 381 noktada gerçekleştirilen uygulamada; 57 bin 964 emniyet, jandarma ve sahil güvenlik personeli ile 216 dedektör köpeği görev aldı.