Türkiye'nin en soğuk kenti: Sıcaklık -31,5 dereceye kadar düştü

Türkiye'nin en soğuk kenti: Sıcaklık -31,5 dereceye kadar düştü
Güncelleme:

Ardahan'da soğuk hava adeta şehri teslim aldı. Sıcaklığın dün gece sıfırın altında 31,5 dereceye kadar düştüğü Göle ilçesi, Türkiye’nin en soğuk kenti oldu

Ardahan’da soğuk hava günlük hayatı olumsuz etkiliyor. Kar yağışının ardından etkili olan dondurucu soğuk hayatı durma noktasına getirdi. Kar yağışının durduğu bölgede gece sıfırın altında 31,5 derece ile Ardahan’ın Göle ilçesi en soğuk bölge oldu. Termometreler Ardahan’da eksi 22,7, Çıldır’da 20, Posof’ta 16, Damal’da 19,8 ve Hanak’ta eksi 23,9 dereceyi gösterdi.

"BU GİDİŞLE DONACAĞIZ"
Dondurucu soğuklar nedeniyle hayatın durma noktasına geldiğini söyleyen Yavuz Irmak, ’’Şu anda sıcaklık eksi 17 derece ve sabah saatlerinde 35 dereceye kadar düşer. Allah bize yardım etsin. Araçlar çalışmıyor. Gece saatlerinde araçlar donmasın diye yarım saat çalıştırıyoruz. Bu gidişle hep donacağız’’ dedi.

 SİBİRYA SOĞUKLARI NE ZAMAN BİTECEK?
Sibirya soğuklarının birkaç gün daha devam edeceğini belirten uzmanlar, bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus hadisesi beklendiğini açıkladı.

 Uzmanlar, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin, vatandaşların ve özellikle sürücülerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini vurguladı.