AK Parti'nin ''lebaleb kongreleri''nden sonra ilk pozitif vaka!

İzmir’de Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti İzmir İl Kongresi’nin üzerinden geçen iki gün ardından eski AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın Covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Birgün'den Aycan Karadağ'ın haberine göre; Kongrede AK Partili ilçe belediye başkanlarıyla yan yana oturan Ayvalı sosyal medya hesaplarından koronavirüs testinin pozitif olduğunu duyurdu. Ayvalı’nın gelen tepkiler sonrasında paylaşımlarını sildiği görüldü.

Bilindiği üzere, AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan eski Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, bir televizyon programında kullandığı "Bir tarafta, çok açık söylüyorum, darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı, bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık" ifadesi nedeniyle görevinden istifa etmişti.

Ayvalı, AK Parti İzmir İl Kongresi'ne katıldığını sosyal medya hesabından şu sözlerle duyurmuştu:

"Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle İzmir 7. Olağan İl Kongremizi büyük bir coşku ile gerçekleştirdik.

Bu görüntüler olay oldu: ''AK Parti otobüslerle insanları böyle taşıdı!''Bu görüntüler olay oldu: ''AK Parti otobüslerle insanları böyle taşıdı!''

 

Birgün