Bu SMS bugün milyonlarca kişiye gitti: Sakın tıklamayın!

Bu SMS bugün milyonlarca kişiye gitti: Sakın tıklamayın!
Güncelleme:

Dolandırıcılar şimdi de Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı MASAK'ın adını kullanarak vatandaşlara "dijital para hesaplarınız MASAK incelemesi sebebiyle kısıtlandı" SMS'leriyle tuzağa düşürmeye çalıştığı ortaya çıktı.

MASAK'tan yapılan açıklamada, son günlerde Başkanlığa gelen bildirimlerde, bazı cep telefonlarına gönderilen SMS'lerde "dijital para hesaplarının MASAK incelemesi sebebiyle kısıtlandığı" ifadesine yer verildiği bildirildi.

Bu SMS'lerle vatandaşların telefonlarına uygulama indirmelerinin sağlandığına işaret edilen açıklamada, "Ya da sözde kısıtlamayı kaldırmalarını sağlamak için yönlendirdikleri belirli internet adreslerine kimlik bilgilerini girmelerini sağlayarak, bu bilgileri ele geçirmeye çalıştıkları görülmektedir. Herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması açısından, vatandaşlarımızın bu tür mesajlara itibar etmemeleri, bu mesajlardaki bağlantılara tıklamamaları, cep telefonlarına bu bağlantılardan herhangi bir uygulama indirmemeleri ve bu mesajlardaki bağlantıların yönlendirdiği internet sitelerine kimlik bilgilerini girmemeleri büyük önem taşımaktadır." denildi.