Niğde'de korkunç helikopter kazası: 1 polis şehit
AK Parti Kadın Kolları Başkanı istifa etti
''Biz sizi koruruz'' kartvizitiyle AVM'yi haraca bağlamışlar

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü'nün adıyla dolandırıcılık

Burdur'da, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın adını kullanan 1'i avukat 4 kişi, para karşılığı cezaevindeki bir hükümlüyü tahliye ettirmeye çalışmaktan yakalandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü'nün adıyla dolandırıcılık
A+ A-

Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan tarafından yapılan yazılı açıklamada, Burdur Cezaevi'nde hükümlü kişinin tahliyesi için kendisini Cumhurbaşkanlığı sözcüsü ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın olarak tanıtan bir kişi, görevlileri arayarak hükümlünün acilen tahliye edilmesi gerektiğini belirtti. Yapılan çalışma sonrası olayın organize hareket eden bir şebekenin işi olduğu anlaşıldı. Avukat olan kişinin cezaevindeki hükümlüyle görüşerek Cumhuriyet Başsavcılığı’yla görüşüldüğü ve kendisinin tahliye ettirileceği vaadiyle para talebinde bulunduğu tespit edildi.

AVUKAT TUTUKLANDI

Olayla ilgili 4 kişinin kimliği tespit edilirken bunlardan birinin Antalya Barosu'na kayıtlı avukat olduğu belirlendi. Gözaltına alınan avukat tutuklanırken, 3 şüphelinin işlemlerinin sürdüğü kaydedildi. Örgütün benzer şekilde kendilerini İbrahim Kalın, rütbeli asker ya da MİT görevlisi olarak tanıttığı ve Antalya ve Ankara'da kamu kurumlarına yönelik dolandırıcılık yaptığı tespit edildi. Konuya ilişkin soruşturmanın genişletilerek sürdüğü belirtildi.