Devleti milyonlarca zarara sokan memur AK Partili çıktı

Sayıştay’ın 6 milyon 842 bin 889 lira 67 kuruş zarar nedeniyle aradığı memurun AK Parti'den belediye başkan aday adayı olduğu ortaya çıktı.

Sayıştay’ın 2014 yılı denetim raporunda tespit ettiği Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 6 milyon 842 bin 889 lira 67 kuruş zarar nedeniyle Resmi Gazete ilanıyla aradığı memurun 2014 yerel seçimleri öncesinde Çorum’da ilçe AK Parti’den belediye başkanı aday adayı olduğu ortaya çıktı.

2014 seçimleri öncesinde yerel haber sitelerinde yer alan bilgiye göre “AK Parti’den aday adayı olmak bile benim için bir şereftir. Görev verilmesi halinde marka olan İskilip’i uluslararası arenaya taşımayı hedefliyorum” dedi.

Ayrıca suçlanan memurun Akdeniz Üniversitesi’ndeki görevinin ardından Gazi Üniversitesi’nde görev aldığı ve Sayıştay’ın bu üniversitesi soruşturması kapsamında da ifadeye çağırıldığı belirlendi.

Sayıştay’ın 28 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazete ilanında ifadeye çağırılan 30 kişi arasında Ulucan’ın ismi de yer alıyor ve 2017 yılında yaşanan bir olaya ilişkin açılan soruşturmada 15 günde ifade vermesi isteniyor.

ANKA

Etiketler memur zarar sayıştay