Ekrem Dumanlı da kaçacak mı ?

Ekrem Dumanlı da kaçacak mı ?

Star yazarı Cem Küçük, Zaman Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın kaçmaya hazırlandığını iddia etti.

İşte Cem Küçük'ün "FETÖ’cü savcı ve hakimler kaçış hazırlığında!" başlıklı o yazısından bazı bölümler:

"Cumhuriyet tarihinin gördüğü en büyük ve en sinsi terör örgütlerinden FETÖ’nün gerçek yüzü her gün ortaya çıkıyor. İşte iki gün önce FETÖ’cü savcılar Celal Kara ve Zekeriya Öz Gürcistan’a, oradan da Ermenistan’a kaçtılar. Başlarına ne geleceğini anlayan bu iki savcı Pensilvanya’nın yardımıyla soluğu yurtdışında aldılar.

(...) Ali Fuat Yılmazer’in kendisine yazdığı kitaba adını koyan Adem Yavuz Arslan başına geleceği anlayınca ABD’ye kaçtı. Emre Uslu, Önder Aytaç gibi kafayı yeme noktasına gelmişler tutuklanacaklarını anladılar. FETÖ’nün en tepe isimlerinden olan ve özel bir toplantıda “Erdoğan ya tutuklanacak ya da tımarhaneye gidecek” diyen Mustafa Yeşil hocasının yanına sığındı.

(...) Öte yandan her ne kadar Tahşiye kumpasından dolayı hakkında yurtdışı çıkış yasağı olsa da Ekrem Dumanlı da kaçma planları yapıyor. Bodrum gibi yerlerden Atina’ya kaçmak en fazla 500 dolara patlar. Üstelik FETÖ gibi her türlü belgeyi dijital ortamdan üretebilen çete sahte pasaport bile yapabilir. O yüzden baştan Ekrem Dumanlı olmak üzere kaçma ihtimali güçlü FETÖ’cüler hakkında gerekli tedbirler alınmalı. Yoksa çok geç kalınabilir.

Kaçma planı yapan bütün hakim, savcı, polis ve diğerleri attıkları her adımı Pensilvanya’nın talimatıyla atıyorlar. Orası ne derse ona göre hareket ediyorlar. Pensilvanya’daki çete lideri kimler nereye kaçacak hepsini organize ediyor."