EL KONULAN KANALTURK BİNASI ÖNÜ KARIŞTI ! TOMA'LAR DEVREDE..

EL KONULAN KANALTURK BİNASI ÖNÜ KARIŞTI ! TOMA'LAR DEVREDE..

İstanbul Mecidiyeköy'de bulunan İpek Medya binası önünde bekleyen gruba polis müdahale etti.

 

Mecidiyeköy'deki Koza İpek grubuna ait Kanaltürk TV, Bugün ve Millet gazetelerinin bulunduğu bina önünde toplanan gruba polis müdahale etti. Grup, biber gazı sıkılarak bina önünden uzaklaştırıldı. Polis, daha sonra kilitlenen demir kapıdaki zincirleri demir makasıyla keserek binaya girdi. Polis, uzaklaştırdığı grubun önünde TOMA ile bekliyor.

Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere  kayyum atanmasını protesto eden vatandaşların Mecidiyeköy'de bulunan bina önündeki bekleyişi gece saatlerinde de devam etti.

Bekleyiş sürerken, İpek Medya binası önüne sabaha karşı saat 04.45 sıralarında otobüslerle çevik kuvvet polisleri ve 2 TOMA geldi. Bunun üzerine yaklaşık 50 kişilik grup ellerindeki döviz ve pankartla bina kapısı önünden geçen TOMA ve Çevik Kuvvet otobüslerini alkış ve ıslıklarla protesto etti.

1-20151028074900.jpg

Polislerin geldiği haberini alan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da bina önüne gelerek basın açıklaması yaptı. 

Polis, saat 07.30 sıralarında kapı önündeki gruba ilk olarak biber gazı ile müdahalede bulundu. Grup, biber gazı sıkılarak uzaklaştırıldıktan sonra binanın kapısındaki zincirler kesildi.

Polis bahçeye girerek yayın yapan kameramanlardan yayını sonlandırmasını istedi. Olumsuz yanıt üzerine kameraların kabloları çıkarılarak canlı yayın sonlandırıldı.

Uzaklaştırılan grup tekrar kapı önüne yaklaşınca bu kez TOMA'dan tazyikli su sıkıldı. Bina önünden yaklaşık 100 metre uzaklaştırılan grubun önüne polis, set oluşturdu. Polis daha sonra bina içine girdi. Grupla polis arasında yaşanan arbede sırasında 5 kişi gözaltına alındı. 

Olay nedeniyle grup binasının bulunduğu Ortaklar Caddesi kısmen trafiğe kapatıldı.