Hande Fırat ile Şahan Gökbakar'ın ''ev fiyatları ve kiralar'' tartışması olay oldu

Hande Fırat ile Şahan Gökbakar'ın ''ev fiyatları ve kiralar'' tartışması olay oldu
Güncelleme:

Sosyal medyadaki muhalif çıkışlarıyla dikkat çeken ünlü komedyen Şahan Gökbakar ile AK Parti iktidarına yakınlığıyla bilinen Hürriyet'in, Ankara Temsilcisi Hande Fırat arasındaki bu atışma sosyal medyada gündem oldu.

Yüksek enflasyonla birlikte özellikle büyükşehirlerde satılık ve kiralık ev fiyatları ateş pahası seviyelere geldi. Konut krizi, Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile komedyen Şahan Gökbakar arasında polemiğe neden oldu.

GÖKBAKAR: BEN DE ÇOK ŞAŞIRDIM

Hande Fırat, Twitter hesabından, "Ev fiyatları ve kiralar !!! Niye bu kadar yüksek ? Yanıtlarınızı bekliyorum" paylaşımı yaptı.

Şahan Gökbakar ise Fırat'ın bu paylaşımını alıntılayarak espritüel bir dille, "Ben de çok şaşırdım gerçekten...Şaşkınım şu an! Neden bu kadar yüksek hakikatten? Yanıtları bekliyorum, ama nolur saçma sapan ekonomi berbat, Araplar ev alıyor, enflasyon yüzde 140 falan diye deli saçması şeyler yazmayın arkadaşlar! Neden yüksek ya deliriceeem?!? Ayılmanızı bekliyorum" ifadelerini kullandı. 

FIRAT: SONUÇLARI MERAK EDERSEN...

Hande Fırat ise Gökbakar'ın bu paylaşımı üzerine, programda gelen yanıtları okuduklarını belirterek, sosyal medya hesabından şu yanıtı verdi:

"Sevgili Şahan baya eski tanışıyoruz. Kaçırdıysan dün programda tartıştık. Gelen yorumları okuyorum. Keşke sen de atsaydın. Çıkan sonuçları merak edersen; hammadde yüksek, enflasyon yüksek, arz yetersiz, kriz dönemlerinde en yüksek artış konutta oluyor. Kiralara tüm bunların yanısıra uçan ev sahibi isteklerini de ekleyebilirsin."