Kızılay Başkanı Kınık'ın Recep İvedik paylaşımı tepki çekti, Tweet'i sildi

Kızılay Başkanı Kınık'ın Recep İvedik paylaşımı tepki çekti, Tweet'i sildi
Güncelleme:

Kızılay Başkanı Kerem Kınık ile ünlü oyuncu Şahan Gökbakar arasında sosyal medyadaki tartışma bugün bir başka boyut kazandı. Kızılay Başkanı Kınık, Şahan Gökbakar için yaptığı paylaşımı tepki yağınca değiştirmek zorunda kaldı.

Kızılay'ın Başkanı Kerem Kınık, kendisini eleştiren komedyen Şahan Gökbakar'a çağrıda bulundu.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ı istifaya davet eden ünlü komedyen Şahan Gökbakar, son gönderisinde 'çadır ve gıda satışları'na göndermede bulunarak "Seni unuttum zannetme yakışıklı. Babaaaam, dedeeeeem, ögretim görevlim, afette çadır ve konserve satanım...." diye yazmıştı.

Gökbakar'ı, "depremzedelere hizmet" için afet bölgesine davet eden Kınık, "Recep İvedik" göndermesinde de bulunarak "Hadi gel sahaya dertleşiriz biraz" dedi. Ayrıca Kınık'ın, söz konusu paylaşıma ünlü komedyenin filminden bir görüntü eklediği ve ardından gönderiyi düzenlediği ortaya çıktı.

Ünlü komedyenin kendisine yönelik ifadelerinin ardından Kınık'tan Gökbakar'a dikkat çeken bir çağrı geldi. Ünlü komedyene afet bölgesine gelmesi çağrısında bulunan Kınık, kendisinin 40 günde 15 bin kilometre yol yaptığını söyledi. Şahan Gökbakar'ın karakter canlandırmalarından olan 'Recep İvedik' üzerinden göndermede de bulunan Kınık "İnan kaba saba da olsa içinde insaniyet ve vicdan taşıyan Recep İvedik gerçek hayatta yaşasaydı o gelir bizimle birlikte hizmet eder, çorba yemek dağıtırdı. Hadi gel sahaya dertleşiriz biraz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Kınık'ın yaptığı paylaşımda, Şahan Gökbakar'ın "Recep İvedik" serisindeki bir sahneden görüntü kullandığı ve ardından gönderisini düzenlediği ortaya çıktı. Kınık'ın düzenlediği gönderiye sosyal medyada çok sayıda tepki geldi.

Kınık'ın paylaşımı şu şekilde:

"Şahan gelsene afet bölgesine birlikte depremzede vatandaşlarımıza hizmet edelim. Bak ben kırk günde bölgede 15.000 km yol yapmışım. İnan kaba saba da olsa içinde insaniyet ve vicdan taşıyan Recep İvedik gerçek hayatta yaşasaydı o gelir bizimle birlikte hizmet eder, çorba yemek dağıtırdı. Hadi gel sahaya dertleşiriz biraz."

Kızılay Başkanı Kınık'ın Recep İvedik paylaşımı tepki çekti, Tweet'i sildi