Komiser Yardımcısı Ayhan Kıymacı'nın baba ocağında yas

Komiser Yardımcısı Ayhan Kıymacı'nın baba ocağında yas

Nusaybin'de terör örgütü PKK mensuplarının el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit düşen Komiser Yardımcısı Ayhan Kıymacı'nın baba ocağında yas var

HATAY (AA) - Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu şehit düşen Komiser Yardımcısı Ayhan Kıymacı'nın acı haberi Hatay'ın Dörtyol ilçesinde yaşayan ailesine verildi.

Şehit Komiser Yardımcısı Kıymacı'nın Yeşilköy Mahallesi İnönü Caddesi üzerindeki evine giden Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Dörtyol İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Hakan Turhan ve İlçe Emniyet Müdürü Ali Koray Ataş, anne Saniye Kıymacı'ya acı haberi iletti.

Oğlunun şehit edildiğini öğrenen anne Kıymacı, ağıtlar yakarak gözyaşı döktü.

Şehidin kardeşi Davut Kıymacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada abisinin asıl görev yerinin Adıyaman olduğunu ancak daha sonra geçici görevle Diyarbakır'ın Sur ilçesine 1 ay önce de Mardin'de görevlendirildiğini belirtti.

Davut Kıymacı, ayrıca Mardin'de özel harekat polisi olan amcasının oğlu Mesut Kıymacı'nın da görev yaptığını kaydetti.

Evli ve 2 çocuk babası olan şehit Komiser Yardımcısı Kıymacı'nın 16 yıllık polis memuru olduğu ve babasının da yıllar önce vefat ettiği öğrenildi.