Köylüler kazandı! AK Partili Büyükşehir Belediyesi'nden geri adım

Köylüler kazandı! AK Partili Büyükşehir Belediyesi'nden geri adım
Güncelleme:

Trabzon'da taş ocağına karşı çıkan köylüler kazandı. AK Partili Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu'na geri adım atmak zorunda kaldı.

En önemli turizm merkezlerden biri olan Sümela Manastırı’nın bulunduğu Maçka’da sütlacıyla ünlü Hamsiköy mahallesindeki Kangel Yaylası’na AK Partili Trabzon Büyükşehir Belediyesi patlatmalı taş ocağı ve kırma eleme tesisi yapmak istedi. Ancak belediyenin aldığı bu karara bölge halkı büyük tepki gösterdi.

Sözcü gazetesinden İsmail Akduman'ın haberine göre Zigana dağları eteklerinde bulunan ve yılda yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan yaylaya taş ocağı yapılmasını istemeyen köylüler 2 binden fazla imza toplayarak Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’na gönderdi.

HALKIN TEPKİSİ SONUÇ VERDİ

Bölgede bulunan mahalle muhtarlarının ve vatandaşların sorunlarını dinleyen ve kendisine verilen imzaları Büyükşehir Başkanı Zorluoğlu’na ileten Maçka’nın AK Parti’li Belediye Başkanı Koray Koçhan, taş ocağından vazgeçildiğini açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştüğünü dile getiren Koçhan, “Bölgenin hassasiyetini Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu'na aktardık. Sağ olsun Başkanımız gerekli talimatları vererek taş ocağının yapımından vazgeçildi. Turizm bölgesi olan Hamsiköy'de muhtarların ve vatandaşlarımızın hassasiyetini dikkate alan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Zorluoğlu'na teşekkür ederim” diye konuştu.

(Kaynak)