Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için şok ifadeler

Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için şok ifadeler

AK Partili Mehmet Metiner, katıldıkları bir televizyon programındaki sözlerinin ardından haklarında soruşturma başlatılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a çok sert ifadelerle tepki gösterdi.

Eski AK Parti Milletvekili ve Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, katıldıkları bir televizyon programındaki sözlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Bedelini ödeyecekler" dediği, ardından da haklarında soruşturma başlatılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar'a tepki gösterdi.

"Bir sanatçı kalkıp bu ülkeyi yöneten lidere edepsiz bir dille tehditler savuruyorsa bunun sonuçlarına her anlamda katlanır. Yok öyle yağma!" diyen Metiner, AK Parti olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve kendilerine yönelik eleştirilere her zaman açık olduklarını ancak söylenenlerin eleştiriden ziyade hakaret ve tehdit olduğunu savundu.

Gezen ve Akpınar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı faşist liderler Hitler ve Mussolini'ye benzettiğini iddia eden Metiner, yazısının devamında şu ifadelere yer verdi;

Başkan Erdoğan’ı o edepten yoksun ağzınızla faşist Mussolini’ye benzetip onun akıbeti üzerinden tehdit edeceksiniz, sonra kalkıp eleştirel mizah yaptığınızı iddia edeceksiniz, yemezler! Bu halkın seçilmiş liderini Menderes’in akıbetiyle tehdit edeceksiniz, kalkıp hesap sorulduğunda da sanatçı kimliğinizin arkasına sığınacaksınız, yok öyle yağma!

İç savaş çığırtkanlığı yapacaksınız, sonra kalkıp fikir özgürlüğü diyeceksiniz, yok öyle yalancılık!

Bu yaptığınız düpedüz müptezelliktir.

Televizyonda yağıp gürlemek, mahkemede ise süt dökmüş kediye dönmek hiç yakışıyor mu?

Mehmet Metiner'in yazısının tamamı için...