Milli Görüşçülerin yeni hedefi K-POP oldu

Milli Görüşçülerin yeni hedefi K-POP oldu
Güncelleme:

Milli Görüşüler, “Uzakdoğu’dan yayılan ve intiharlar, eşcinsellik ve ailesiz toplum konularıyla sık sık gündeme gelen K-POP rezaleti ülkemizde sosyal medya üzerinden yaygınlaştırılıyor” diye tepki gösterdi.

İngilizce'de Korean Pop'ın kısaltması olan "K-Pop" grupları, ürettikleri müzik tarzlarıyla ülkelerinin sınırlarını aşarak bir çok ülkede belirli yaş grupları arasındaki gençlerde büyük rağbet görüyor.

"Kusursuzluk" imajını yakalamak için giydikleri kıyafetlerden mimiklerine, günlük hayatlarındaki özel yaşam tarzlarından aile ilişkilerine kadar kontrol altında bulunan grup üyeleri, çoğu zaman zorlu süreçlerden geçerek, tamamladıkları özel eğitimlerinin ardından "profesyonelliğe" adım atabiliyorlar.

Milli Görüşüler, "K-Pop"a “rezaleti ülkemizde sosyal medya üzerinden yaygınlaştırılıyor” diye tepki gösterdi.

İşte Milli Gazete’den Onur Şehmus Şahin’in haberi…

Sosyal medyada çok etkileşim alan gündemde bot hesaplar üzerinden paylaşılan K-POP videoları 12- 18 yaş grubu çocuklarımızı hedef alıyor. K-POP yıldızlarının şarkılarını ve ahlak dışı danslarını paylaşan bu hesapların, kim veya kimler tarafından yönetildiği bilinmiyor.

Uzakdoğu’nun sapkın müzik tarzı ‘K-POP’ rezilliği Türkiye’de yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Toplumsal değerlerimiz, kültürümüz ve inancımıza tamamen aykırı olan bu müzik tarzının sosyal medyada bot hesaplarla reklamı yapılıyor. 12-18 yaş grubu çocuklarımızı zehirleyen K-POP yıldızları, intihar, eşcinsellik ve ailesiz toplum konularıyla sık sık gündeme geliyor. Siyaset, sağlık, ekonomi gibi sosyal medyada gündem haline gelen konularda bile, K-POP gruplarıyla ilgili paylaşım yapan bot hesapların kim veya kimler tarafından yönetildiği bilinmiyor. Öte yandan bu müzik türünün hayranlarının, K-POP yıldızlarını savunmak için takındığı radikal tavırlar da oldukça sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepki topluyor.

FAN GRUPLARI SOSYAL MEDYADA DİKKAT ÇEKİYOR

Çocuklar arasında yaygınlaşmış olan bu müzik türünün zararları ve neden olduğu sorunlar gün geçtikçe belirginleşiyor. Hayranlarının K-POP yıldızlarını savunmak için takındığı tavırlar sosyal medya kullanıcıları arasında oldukça dikkat çekiyor. K-POP ile ilgili yapılan en ufak eleştiriye bile yoğun bir linç girişimi başlatan K-POP fan gruplarının kullandığı sert ifadeler de tehlikenin ulaştığı boyutları gözler önüne seriyor. Gelecek nesillerimiz arasında bir hastalık haline gelen bu sakıncalı müzik türüne karşı anne ve babaların dikkat etmesi gerekiyor.

K-POP REKLAMININ ARKASINDA KİMLER VAR?

Sosyal medyada çok etkileşim alan toplumsal ve siyasal gündemlerde alakasızca K-POP reklamı yapan bot hesaplar dikkat çekiyor. K-POP yıldızlarının şarkılarını ve ahlak dışı danslarını paylaşan bu hesaplar üzerinden çocuklarımız hedef alınıyor. Uzakdoğu’dan ortaya çıkan ve hızla büyüyen bu rezalet için sosyal medyada başlatılan reklam çalışmaları oldukça dikkat çekiyor. Bu reklam çalışmasını kimin veya kimlerin yaptığı bilinmezken, bu rezalete ne zaman dur denileceği de merak ediliyor…