Deniz Baykal'ın durumuyla ilgili yeni açıklama !
Aydın'daki vahşette şok gerçek ortaya çıktı
MHP ile AK Parti arasındaki Davutoğlu krizi büyüyor

Mke Silah Fabrikası Müdürü Tanrıverdi Hakkındaki Soruşturma

Tanrıverdi'nin Kırıkkale'deki evi ile iş yerinde yapılan aramalarda el konulan dijital veriler üzerinde polisin inceleme yaptığı öğrenildi

Mke Silah Fabrikası Müdürü Tanrıverdi Hakkındaki Soruşturma
A+ A-

ANKARA (AA) - MP5 silahı ile üretime henüz başlanan Milli Piyade Tüfeği MPT-76'nın çizim ve üretim planlarını satmak isterken yakalandıktan sonra tutuklanan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi'nin Kırıkkale'deki evinde ve iş yerinde yapılan aramalarda el konulan dijital veriler üzerinde, polisin incelemesini sürdürdüğü öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Tanrıverdi'nin suçüstü yakalanmasının ardından soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığına talimat yazdı. Talimatta, Tanrıverdi'nin Kırıkkale'deki ikametgahı ile iş yerinde arama ve el koyma işlemleri için polis görevlendirilmesi istendi.

Talimatın ardından Tanrıverdi'nin adreslerinde polis tarafından arama yapıldı, flaş bellek, harici hard disk gibi bazı dijital verilere el konuldu.

Soruşturma savcısının talimatıyla polis, dijital verileri incelemeye başladı. İncelemenin devam ettiği belirtildi.

Tanrıverdi, MKE'ya ait MP5 makinalı tabanca ve MPT 76 Milli Piyade Tüfeğinin silah çizim ve üretim planlarını Söğütözü'ndeki bir lokantada, ABD'deki bir silah firması temsilcisine 300 bin dolar ve 200 bin lira karşılığında satmaya çalıştığı sırada suçüstü yakalanmıştı.

Tanrıverdi, TCK'nın 252. maddesinde düzenlenen "rüşvet" ve "Devlet sırlarından yararlanma, devlet hizmetlerine sadakatsizlik" başlıklı 333. maddeleri uyarınca tutuklanmıştı.