Muş’ta ele geçirilen bomba yüklü minibüsün görüntüleri

Muş’ta ele geçirilen bomba yüklü minibüsün görüntüleri

Muş’ta, 7 Haziran günü 1 ton bomba yüklü aracın ele geçirilmesiyle ilgili kamera görüntüleri ortaya çıktı.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri merkez Sunay Mahallesi, İstasyon Caddesi üzerinde Vali Konağı yakınlarında durumundan şüphelenilen bir minibüsü incelemeye aldı. Muşşehir merkezinde ele geçirilen minibüste yapılan incelemede aracın kapalı kasa kısmında kartonların bulunduğu ve kartonların arkasında bidonlar olduğu tespit edildi.

Valiliğin 200 metre yakınında, vatandaşın ihbarı üzerine ele geçirilen 1 ton bomba yüklü minibüs uzman ekiplerce güvenli bölgeye çekildi ve kontrollü bir şekilde imha edildi. Mobese ve güvenlik kamera bomba yüklü minibüsün olduğu görüntülerde sürücünün Vali Konağı karşısındaki ara yoldaki bir aracın yanında durduğu ve bir vatandaşla tartıştıktan sonra polis sanıp kaçtığı yer alıyor. Teröristlerin gri renkli bir otomobil ile Bankalar Caddesi’ne gidip alışveriş yaptıkları da yer alıyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

7 Haziran günü Vali Konağı yakınlarında ele geçirilen bomba yüklü minibüsle ilgili görüntüleri basınla paylaşan Muş Valiliği bir de açıklama yayınladı. Muş Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle denildi:

"Muş İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce merkez Sunay Mahallesi, İstasyon Caddesi üzerinde yakalanan Ford Transit marka araç içerisinde gizlenmiş vaziyette yaklaşık 1 ton ağırlığında 5 adet birbirine bağlanmış bidon ve 2 adet büyük mutfak tüpünden oluşan bomba düzeneği ele geçirilerek, uzman ekip eşliğinde kontrollü bir şekilde imha edilmişti.

Bomba yüklü aracı ilimize getirerek eylem hazırlığında iken deşifre edilen PKK/KCK terör örgütü üyeleri ve onlara yardım eden şahısların emniyet birimlerince yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. İlimiz genelinde terörle mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir."