Adalet Bakanı Gül: ''Siparişle tutuklama olmaz''

Güncelleme:

Sosyal medya üzerinden bakanları etiketleyerek birilerinin gözaltına alınmasını, tutuklanmasını isteyenlerle ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "Siparişle tutuklama olmaz. Türkiye bir hukuk devleti. Kanunlar, kurallara göre hukuk işler" dedi.

Ankara Hakimevi'nde '5. Yılında İstinaf Mahkemeleri Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Adalet Bakanı'nın hakim, savcı cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve giymeyeceğim" dedi.

Gül, "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz. Adalet Bakanından da bu işleyişe müdahale etmesini bekleyemez. Adalet Bakanının cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve kimse kusura bakmasın asla da giymeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Ayrıca Bakan Gül reformlarla ilgili de açıklama yaparken "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde reformları her alanda yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü insan ve onuru her şeyin başındadır" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu isyan etti: ''Anneme küfür edip serbest kaldı''Bakan Soylu isyan etti: ''Anneme küfür edip serbest kaldı''

 

Seçiniz...