Bakan Nebati'ye çok sert eleştiri: ''O beyin sende yok!''

Güncelleme:

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nebati'yi hedef aldığı konuşmasında Nebati'nin "Gözlerime bakın ne görüyorsunuz?" sözlerini hatırlatıp “Ekonomiyi düzeltmek için iyi bir beyne ihtiyaç var. O beyin de sende yok” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Malatya’da STK, basın mensupları ve kanaat önderleri ile bir araya geldi. Davutoğlu, burada yaptığı konuşmasında, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye çok sert eleştirilerde bulundu.

DAVUTOĞLU'DAN BAKAN NEBATİ'YE: O BEYİN SENDE YOK

Davutoğlu, "Gözlerime bakın ne görüyorsunuz" sözleriyle gündem olan Bakan Nebati'ye yönelik, "Ekonomiyi yönetmek için senin gözüne ihtiyaç yok. İyi bir beyne ihtiyaç var. O beyin de sende yok!" ifadelerini kullandı.

ÇOK SERT İFADELER KULLANMIŞTI

Öte yandan Davutoğlu geçtiğimiz günlerde de Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin, “Enflasyon düşüş eğilimine girdi” açıklamasına tepki göstermişti.

 Bakan Nebati için çok sert ifadeler kullanan Davuotoğlu, yaptığı açıklamada “Nureddin Nebati'yi artık mazur görmek lazım. Matematiği olmayan bir talebenin, bir denklem çözmesinde nasıl mazursa…Kapasitesi yetmeyeceği için hukuken söylediği sözler siyaseten de hukuken de dikkate alınmaz. Hem Türk lirasını kendi tabiriyle yerin dibine soktu, ‘Daha aşağı inmez' diyor. Hem de böyle şartlarda bile Türk ürünleri ucuzladığı için ihracat artıyor diye bir sevinç içindeler. Ama 5 ayda ulaşılan dış ticaret açığı 43 milyarı buldu. Yıl sonuna kadar 100 milyarı bulacak dış ticaret açığı” demişti.