Monaco - Beşiktaş: 1-2
Kasko sigortasında flaş gelişme
Baykal'ın doktorundan flaş açıklama ! İşte son durumu

Başbakan Yıldırım açıkladı: Hava kuvvetlerimiz operasyonda yerini aldı

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında ve öncesinde çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Başbakan Yıldırım açıkladı: Hava kuvvetlerimiz operasyonda yerini aldı
A+ A-

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, başkanlik sistemiyle ilgili teklifi en kısa sürede Meclis’e getireceklerini belirterek, “Başkanlık sistemini millete sormakta sakınca yok” dedi. Yıldırım ayrıca devam etmekte olan Musul harekatına da değindi ve "Hava kuvvetlerimiz operasyonda yerini aldı" dedi.

Binali Yıldırım, şöyle konuştu:

CHP lideri dahil, herkesle görüşürüz, Yenikapı ruhu devam ediyor. Başkanlık sistemini millete sormakta sakınca yok. Bir sorununu çözümü için millete gitmekten çekinmeyiz. Tehdide karşı gerekeni yaparız, kimseden icazet almayız. Musul’da Türkiye’nin işi yok diyenler gereken cevabı almıştır. Musul’a havadan müdahalede hava kuvvetlerimiz yerini aldı. Musul’da aleyhimize bir durum çıkarsa misliyle karşılık veririz. Kimse kusura bakmasın, sınırlarımızın hemen dibinde bir oldu bittiye asla müsaade etmeyiz. Irak'ta yeni Yezidlere de yeni Kerbela'lara da asla göz yummayacağız.

Bu kısa açıklamasının ardından AK Parti Grubu'na geçen Başbakan Binali Yıldırım grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları:

Can Azerbaycanlı kardeşlerimize buradan Türk milletinini selamlarını sevgilerini iletiyorum.

İllerimizde devam eden yatırım ve hizmetleri değerlendirme fırsatı buldum. 

Uzun vadede geleceği yatırım yapma planlarınız varsa İstanbul Finans Merkezi sizin için en güvenli limandır.

Bugün Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 56. günündeyiz.Hareketın başlangıcından bu yana 1250 kilometrekarelik bir alan güvenlik hale geldi. Burada artık Cerabluslu ve civarda yaşayan köylüler tekrar dönüp yerleşmeye başladılar. Önce Cerablus ardından Rai ve nihayet Dabık'ı DEAŞ'tan temizledik ve üzerine efsaneler uydurulan Dabık da güvenlik bir yer haline geldi. 

DEAŞ teröristleri tarafından Kilis'e atılan roket saldırıları da önlenmiş oldu. Başka silahlar ele geçirirlerse o da aynı şekilde tehdit olmaya devam eder. Bizim amacımız bölgede barışı, güvenliği ve istikrarı sağlamak. Türkiye ülkemize yönelik her türlü tehdide karşı gerekeni anında yapar. Hiç kimsenin iznine, icazetine ihtiyacımız yok. Türkiye, hudutlarının güvenliğini her şart altında korumaya devam edecek. 

Musul'da uzun süredir konuşulan operasyon başladı. Olan biteni yakından takip ediyoruz. Planlarımız, hesaplarımız yapılmıştır. Türkiye'nin aleyhine herhangi bir durum ortaya çıkarsa gereken adım anında atılacak ve misliyle karşılık verilecektir. Operasyonda da olacağız, masada da olacağız sözünün arkasındayız. 

Şu anda operasyonda ön saflarda olanlar bizim Başika'da eğittiğimiz milislerdir. Ninova mücahitleri operasyona katılmışlardır. Havadan müdahalede bizim hava kuvvetlerimiz de yer almıştır. 

DEAŞ terör örgütünün bu müdahaleden sonra çıktığını bugün bütün dünya biliyor. (2003 işgali) Uyarılar dikkate alınmış olsaydı Irak bugünkü gibi istikrarsız bir ülke olmayacaktı. Şu anda Irak'ın yarısı PKK, YPG ve DEAŞ gibi örgütlerin kontrolüne geçmiştir. Diğer yarısı da uluslararası güç tarafından korunmaktadır. Irak'ta yeni yezidlere de kerbelalara da asla göz yummayız. 

Aziz millet kendi ülkesinin ve komşu milletlerin beka mücadelesini de gerçekleştirdi. PKK ile FETÖ ortak hareket ettiler. Çünkü ikisi de maşa, iki maşayı aynı el tutuyor. Bunların ne dinle, ne milletle alakaları var. İki örgüt de tek bir amaca, kendi hedeflerine hizmet veriyor. Türkiye'nin bekası için, istiklalimiz için içerde ne gerekiyorsa yapacağız, dışarıda da aynen yapacağız. 

Devleti tehdit eden, milleti esir almak isteyen karanlık yapının mensuplarını savunmaya kalkmak ayrı bir ihanettir.

Biz kefenimizi giyerek yola çıktı. Bu kutlu dava erlerini hiçbir terör örgütü korkutamaz. Bunun hesabını bu alçak katillerden mutlaka soracağız. 

Teröre destek veren belediyeleri tek tek tespit ettik. Yeni görevlendirdiğimiz başkanlar halka hizmet ediyor.